Очільник МЗС Польщі вважає, що Україна запізнилася на цілий рік із законом про мобілізацію
Очільник польського МЗС Радослав Сікорський дивується тому, що величезна кількість українців призовного віку у війну не захищають свою країну, а перебувають за її межами. Як приклад він навів випадок із перукарем у Варшаві, до якого він прийшов на стрижку. Головний дипломат Польщі каже, що його країна не підтримує фінансово молодих чоловіків-українців, на відміну від багатьох інших країн ЄС, де вони реєструються, як біженці, отримуючи соціальні виплати.
В інтерв’ю "Європейській правді" Радослав Сікорський розповів, що практика фінансової підтримки українських чоловіків-біженців є неправильною. Усі ці люди мобілізаційного віку і мають захищати власну країну, але не роблять його, що дуже дивує Сікорського.
"Це просто дивує. Я ходжу у Варшаві до перукарні, і мене стриже український перукар молодого віку. Я питаю: а що ти тут робиш? Хіба ти не маєш захищати свою країну?", - каже Сікорський.
Голова МЗС Польщі пояснив, що його країна не надає жодної підтримки чоловікам, які є біженцями з України. Але такий підхід, як у Польщі, не практикується в інших країнах ЄС, де вони отримують фінансову підтримку.
"А от у західній Європі уряди більш щедрі. Але у мене є питання: чи нормально створювати фінансові стимули, щоб люди жили там, а не тут?", - заявив він.
Глава польської дипломатії переконаний, що українська влада щонайменше на цілий рік запізнилася з ухваленням закону про мобілізацію. На його думку, це слід було роботи у той момент, коли багато осіб добровільно хотіли йти до армії, відчуваючи особисту загрозу.
"Найкраще приймати такі закони, коли у вас ще є багато добровольців і коли люди відчувають особисту загрозу", - пояснив дипломат.
Радислав Сікорський каже, що єдиним способом, як повернути молодих українських чоловіків та жінок з-за кордону, стане абсолютне скасування соціальної допомоги, яку вони отримують. На думку очільника МЗС Польщі, скасування виплат стане додатковим стимулом для молоді повертатися додому. Він закликає уряди ЄС переглянути політику щодо біженців з України.
Водночас українці активно стають власниками бізнесів у Польщі. Так, вже понад 500 наших громадян придбали франшизу Żabka. Це – найбільша мережа невеликих продуктових магазинів у Польщі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.