Український досвід залучення до війська іноземців та українців за кордоном є унікальним і його залишається лише глобалізувати
За понад два роки війни в Україні розробили й впровадили у життя унікальну систему рекрутингу до лав Збройних сил. Опираючись на досвід рекрутингових військових кампаній у країнах НАТО та США, українцям вдалося запровадити особливі умови долучення до ЗСУ, за яких кожен охочий може самостійно обрати, де йому служити у війську. Аналогів такого виду рекрутингу у світі немає, а його позитивний досвід дозволить у майбутньому глобалізувати цю систему й залучити як іноземців, так і українців за кордоном.
Про те, як Міноборони планує розширити рекрутинг до ЗСУ за кордоном, розповів "Суспільному" уповноважений представник Міністерства оборони України з питань рекрутингу Олексій Бежевець. Фахівець підкреслив, що система українського рекрутингу до ЗСУ увібрала найкращий досвід США, Великої Британії, Німеччини, Франції та Італії. Україна ж створила унікальний продукт, який залишається тільки глобалізувати.
"У планах — розвивати напрям рекрутингу іноземців та українців за кордоном, щоб також їх долучати, показати їм, який є найпростіший шлях, аби вони могли повернутися і захищати Батьківщину. Бувають різні ситуації: і людина з часом змінюється, і обставини змінюються. Тому щонайменше нам потрібно створювати цей механізм, зрозумілий людям, а далі — це вибір кожного. У цьому специфіка рекрутингу: це — не про якісь зобов’язання і правила, це — про можливість", — розповідає Олексій Бежевець.
При цьому Бежевець пояснив, що рекрутинг ніколи не замінить повноцінну мобілізацію, а вона триватиме доти, доки в Україні йтиме війна.
Цьогоріч українці почали активніше скаржитися на порушення їхніх прав зі сторони представників ТЦК. Уповноважений з прав людини у Верховній Раді Дмитро Лубінець повідомив, що у 2024 році він зафіксував таких звернень у кількість 1634 заяви. Громадяни скаржаться як в усній формі, так і письмово. Цей показник втричі перевершує тогорічну кількість скарг.
Водночас з 1 вересня багато категорій українців втратять відстрочку від мобілізації. Передовсім йдеться про студентів, які навчаються на заочній та вечірній формах навчання, або здобувають другу та третю вищу освіту. Також мобілізувати зможуть і багатодітних батьків, у яких є заборгованість за аліментами. Винятків більше не буде і для працівників підприємств та організацій Міноборони - їх теж зможуть призвати до війська. Загалом відстрочку від мобілізації втратили вісім категорій українців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.