Бронювання від мобілізації: з якими труднощами стикається бізнес, щоб зберегти працівників

Адвокат відзначає низку проблем, з якими стикаються підприємства

Бронювання від мобілізації
Мобілізація в Україні та працівники

Отримання бронювання від мобілізації для співробітників стає все складнішим завданням для українського бізнесу. Адвокати відзначають низку проблем, з якими стикаються підприємства, намагаючись зберегти свій кадровий потенціал. Серед ключових проблем є: суб'єктивність рішень, бюрократичні бар'єри, необхідність оновлення військово-облікових даних, невизначеність для волонтерів та фахівців.

Про те, з якими проблемами стикається бізнес, намагаючись забронювати своїх працівників, повідомив адвокат Станіслав Ліфлянчик. Фахівець наголосив, що всі розповіді про так зване "економічного бронювання" за принципом сплати всіх податків, високих заробітних плат, сплати військових зборів та фіксованих донатів були відхилені і навряд чи будуть ухвалені.

Адвокат Ліфлянчик виділив ключові проблеми, які заважають бізнесу бронювати працівників. Серед головних перешкод він відзначив такі: 

  • Суб'єктивність рішень. Державні органи мають право самостійно вирішувати, надавати бронювання чи ні, без чітких об'єктивних критеріїв.
  • Бюрократичні бар'єри. Зібрати необхідний пакет документів та пройти всі кола погодження - це довгий і складний процес, який може призвести до відмови.
  • Необхідність оновлення військово-облікових даних. Співробітники не завжди встигають отримати рішення про відстрочку до отримання мобілізаційного розпорядження.
  • Невизначеність для волонтерів та фахівців. Бронювання не поширюється на волонтерів та фахівців з високим рівнем професійної сертифікації, які є критично важливими для економіки.

"Окрім бізнесу є також волонтерська діяльність, без якої наше військо було б у гіршому стані, ніж зараз. Треба визнати, що держава не у всьому може його забезпечувати. Тож і фонди з громадськими організаціями повинні мати змогу зберігати свій основний "фундамент"", — пояснив Ліфлянчик.

Крім того, критично важливими для економіки країни окрім визначених Кабміном, є й інші сфери бізнесу. Приміром, надання правничої допомоги, ІТ-послуг, виробництво деталей, або навіть шоубізнес, каже правник. Це сприяє дотриманню балансу прав громадян і юридичних осіб.

"Адвокат є частиною судової системи та єдиним, хто захищає осіб від неправомірних дій і свавілля. Для того, щоб навчити більш-менш професійного спеціаліста в галузі права, необхідно після вищого закладу років зо п’ять практикуватись та ходити на додаткові курси", — пояснює правник.

За словами Ліфлянчика, процедура бронювання повинна бути направлена не тільки на збереження штату критично важливих для держави підприємств, а й топменеджерів та спеціалістів. Також на волонтерів і правників, людей, що мають високі рівні професійної сертифікації та є по своїй суті унікальними. Без них економічний розвиток України буде неможливим.

Чи вважається врученою повістка у поштовій скринці?

Українців також поспішили заспокоїти через повістки у поштових скриньках. Знайдені у такий спосіб, вони не вважатимуться врученими належним способом, тому жодної відповідальності за їх ігнорування не наступає.

За словами член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федора Веніславського, лише та повістка, яку вручили військовозобов'язаному особисто під підпис, буде вважатися врученою. Якщо її проігнорувати може виникнути як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. 

Нагадаємо, раніше "Інформатор" писав, що у Польщі й Чехії утворились величезні черги з чоловіків до паспортних столів. Причиною цьому став новий закон про мобілізацію. Відтепер без військово-облікового документа стане неможливо виготовити паспорт за кордоном. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube