Бізнес на передовій: експерт Метінвесту закликає змінити систему бронювання, щоб зберегти чоловіків на виробництві

Читать на русском

Директор зі сталого розвитку і взаємодії з персоналом групи "Метінвест" Тетяна Петрук системі бронювання не вистачає гнучкості, щоб компенсувати дефіцит кадрів на виробництві

Читать на русском
Метінвест відчуває брак кадрів через війну
З Метінвесту до ЗСУ пішли 9300 робітників

Директор зі сталого розвитку і взаємодії з персоналом групи "Метінвест" Тетяна Петрук системі бронювання не вистачає гнучкості, щоб компенсувати дефіцит кадрів на виробництві

Проблема кадрового дефіциту стоїть перед бізнесом нині надзвичайно гостро, особливо для підприємств, що опинилися поблизу лінії фронту. Директор зі сталого розвитку і взаємодії з персоналом групи "Метінвест" Тетяна Петрук підкреслила, що ця проблема дуже актуальна, оскільки в групі працює близько 50 тисяч людей, а майже 9300 з них призвані на військову службу. Вона важає, що система бронювання має бути більш гнучкою.

За даними Петрук, зараз кожен шостий працівник відправлений на фронт. Така ситуація значно обмежує можливості компанії з розвитку металургійного сегменту та видобування руди, підкреслює вона.

Спеціаліст розказала, що одним із варіантів вирішення проблеми браку кадрів є переорієнтація внутрішніх ресурсів, переосвіта персоналу та залучення більшої кількості жінок на роботу. Крім того, введені системи матеріального стимулювання, зокрема, щомісячні премії. Але існують певні посади, де необхідні виключно працівники чоловічої статі, а для їх навчання потрібно від 4 до 9 місяців.

Щодо системи бронювання персоналу, Петрук вважає, що вона має бути більш гнучкою, щоб забезпечити можливість привертати нових працівників. Нинішня система, за її словами, змушує потенційних співробітників шукати альтернативу за межами компанії, оскільки вона не дозволяє ефективно бронювати персонал. Зазначається, що компанія "Метінвест" вклала значні зусилля в допомогу Україні з початку війни, спрямувавши понад 4,8 млрд гривень, з яких понад 2,5 млрд гривень - на потреби армії в рамках мілітарної ініціативи "Сталевий фронт".

Що відомо про інформаційні бази МВС

В Україні створені і працюють бази МВС АРМОР, "Оберіг" і "Гарпун", де зібрані певні дані про українців. Які саме і чи може самостійно перевірити свої дані громадянин, розповів адвокат Ігор Фещенко.

Реєстр «Оберіг» - це проєкт Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів, електронна база даних для зберігання інформації, потрібна для ведення військового обліку. Його історія почалася у 2017 році, формально реєстр запустили у березні минулого року. Зараз у базі даних реєстру містяться персональні дані про всіх військовозобов'язаних українців віком від 18 до 60 років.

Нагадаємо, що 11 квітня Верховна Рада прийняла закон про мобілізацію, однак він ще не набрав чинності. Його має підписати спікер Верховної Ради, а потім президент, після чого за місяць документ вступить в силу. Тим часом в Україні хочуть запровадити бронювання від мобілізації для деяких стратегічно важливих професій - від розведення верблюдів до вирощування винограду і рису. Наразі опубліковані списки професій, які можуть підлягати бронюванню, але вони ще так само не мають юридичної сили.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.