Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
Парламентар запевнив, що в цьому контексті не йдеться про якусь значущу кількість, потреби в мобілізації в Україні є значно більшими
Верховна Рада готує до другого читання законопроєкт, який би дозволив частині засуджених громадян вступити до лав Сил оборони. Йдеться про тих, хто не скоїв особливо тяжких злочинів, накшталт умисного вбиства чи держзради. Однак, за словами нардепа Романа Костенка, розраховувати на те, що таким чином вдасться мобілізувати значну кількість осіб, не варто.
За даними парламентаря, в цьому випадку йдеться про кількість не більше 10 тисяч мобілізованих. Водночас держава не буде переходити до практики РФ, де на війну кинули десятки тисяч засуджених. Про це Костенко розповів у інтервʼю "Радіо NV" 15 квітня.
"Як в Росії сотні тисяч увʼязнених звільнені не будуть. Мені сказали приблизні цифри, коли досліджував це питання - можемо сподіватись не більше ніж на цифру до 10 тисяч військовослужбовців. При наших потребах у мобілізації - це нічого", - зазначив Костенко.
До ЗСУ зможуть доєднатися не більше 10 тисяч увʼязнених, розповів нардеп Роман Костенко. Відповідний законопроєкт готується до другого читання в Раді. pic.twitter.com/VWG1pvZak4
— Інформатор (@informatorua) April 18, 2024
Нардеп нагадав, що звільнення засуджених, які висловили бажання служити у війську, відбувалось і на початку повномасштабної війни. Тоді для цього задіяли два механізми: якщо людина вже відбувала покарання, її звільняли через амністію, а якщо особа не була засуджена і перебувала в СІЗО - їй змінювали запобіжний захід на особисте зобовʼязання. За якою процедурою це відбуватиметься у разі ухвалення законопроєкту наразі невідомо.
Також Костенко зазначив, що вже лунали ідеї створювати спеціальні військові підрозділи для тих, хто був звільнений з місць відбування покарання. Як саме це відбуватиметься вирішуватиме виконавча влада, додав нардеп.
Відповідний законопроєкт №11079-1 зареєстрували у Раді 13 березня. Заступниця міністра юстиції Олена Висоцька розповіла, що мобілізація засуджених виконуватиметься обов'язково за участі військових. Якщо такі особи не виявлять бажання підтримати в'язнями підрозділ, відповідне клопотання до суду не буде подано.
Вже 10 квітня Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт про звільнення деяких категорій засуджених для військової служби у ЗСУ за контрактом. Це відбулося у середу, 10 квітня. Водночас засуджені за тяжкі злочини стати частиною війська не зможуть.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.