Повістка у поштовій скриньці: у Раді пояснили, чи вважається вона врученою

Читать на русском

Кидання повістки у поштову скриньку не вважається належним способом вручення

Читать на русском
Повістка в поштовій скриньці
Чи вважається врученою повістка у поштовій скринці

Кидання повістки у поштову скриньку не вважається належним способом вручення

В Україні ухвалили законопроєкт про мобілізацію і багато громадян цікавляться, чи вважається врученою належними чином повістка, яку залишили у поштовій скринці. Також військовозобов'язаних хвилює, чи наступає відповідальність у випадку, якщо таку повістку ігнорувати.

Член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський роз'яснив українцям нюанси вручення повісток військовозобов'язаним. За його словами, кидання повістки у поштову скриньку не вважається належним способом вручення.

"Повістка вручається, як і раніше, - з підписом про вручення", - підкреслив Веніславський.

Це твердження ґрунтується на новому законі про мобілізацію, який зобов'язує військовозобов'язаних оновити свої дані у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) протягом 60 днів з моменту підписання закону президентом. Закон дозволяє ТЦК повідомляти про цей обов'язок шляхом надсилання листів поштою. Однак це не означає, що повістки можна вручати таким чином.

Веніславський зазначив, що повістка, як і раніше, має бути вручена особисто військовозобов'язаному, який потім має розписатися в її отриманні. Важливо пам'ятати, що оновлення даних у ТЦК є обов'язковим для всіх військовозобов'язаних. Це можна зробити особисто або онлайн. А от нехтування цим обов'язком може призвести до адміністративної відповідальності.

Автівки українців вилучатимуть на потреби ЗСУ

Верховна Рада України ухвалила законопроект про мобілізацію, який, окрім іншого, передбачає можливість вилучення транспортних засобів у громадян та юридичних осіб для потреб ЗСУ. Згідно з законом, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) матимуть доступ до інформації про всі зареєстровані в Україні автомобілі. Це дозволить їм швидко та ефективно шукати транспортні засоби, які можуть бути мобілізовані.

У разі потреби ТЦК зможуть забирати автомобілі у власників та передавати їх ЗСУ. Закон також зобов'язує підприємства та організації забезпечувати доставку мобілізованих транспортних засобів до військових частин. Кількість транспортних засобів, які будуть мобілізовані в кожній області, визначатиме місцева адміністрація. Для цього будуть складені спеціальні списки.

Раніше "Інформатор" аналізував положення законопроєкту про мобілізацію. Зокрема, ми писали про те, яким чином хочуть обмежувати ухилянтів

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.