Бої за Часів Яр: Правий сектор звинуватив командування ЗСУ у розформуванні бойового кістяка 67 бригади - джерела в армії пояснили ситуацію

Військові заявили, що після втрати деяких позицій біля Часового Яру у 67-ій окремій механізованій бригаді ДУК почалися перевірки та переведення досвічених військових, які були основою підрозділу

67 бригада ДУК
За Часів Яр йдуть важкі бої, росіяни наступають

Добровольчий Український Корпус "Правий сектор" заявив, що командування Збройних Сил України проводить службові перевірки у 67 бригаді та розпорошує бойовий кістяк по різних підрозділах після втрати деяких позицій біля Часового Яру. Зараз тут тривають запеклі бої, тому такі дії вищого командування є незрозумілими для бійців. Вони вважають, що в такий спосіб ситуацію не покращать, а лише ускладнять. І висловлюють припущення, що, можливо, "Правий сектор" прагнуть знищити як бойове формування. 

Про це йдеться в офіційній заяві  "Правого сектора", яку опублікували у Facebook. 

"Повідомляємо, що вище командування Збройних сил України розпочало процес переведення в інші військові частини всіх командирів та бійців ДУК ПС, які формували бригаду та є її бойовим кістяком. Мотиви таких дій нам не відомі. Всі спроби зупинити цей процес та вияснити причини результатів не дали", - йдеться у дописі. 

Бійці пишуть,що, можливо, хтось вважає, що розпорошення бійців ДУК ПС по різних підрозділах Збройних сил призведе до знищення ДУК ПС. Саме зараз в бригаді працюють численні комісії: складають списки бійців, котрі з першого дня існування військової частини здійснювали в її лавах захист України. Також повідомляють, що на командирів підрозділів відкрито службові розслідування й не виключено, що відкриють кримінальні провадження за надуманими звинуваченнями в невиконанні бойових розпоряджень.

У "Правому секторі" наголошують, що командири та бійці готові відстоювати свою, і полеглих побратимів, честь та гідність в законний спосіб. Всі накази командування бійцями та командирами виконують, але абсолютно не розуміють дій командування. Бійці вважають, що вони можуть бути скеровані на цілковите ослаблення боєздатного підрозділу, яким від самого початку повномасштабного вторгнення є дана військова частина.

"ДУК ПС був, є і буде оборонцем незалежності України та її територіальної цілісності. Кожен командир та боєць ДУК ПС, в якому б підрозділі він не знаходився, завжди буде взірцем виконання військового обов'язку, зразком дисципліни та мужності", - наголошують у Правому секторі. 

Проблеми після зміни головкома

Водночас видання "Українська правда" із посилання на власні джерела пише, що однією з причин втрати позицій, які виявила перевірка, були проблеми всередині самої бригади.

"Управління з-поміж ключових людей ДУКу нібито відокремлювало від військовослужбовців з "Правого сектора" тих, хто, зокрема, перевівся до них з інших частин під час нещодавнього поповнення (їх називали "піксельними"). Ставлення до "піксельних" нібито було гіршим, їх першими відправляли в бій і через брак досвіду вони втрачали позиції", - цитує УП анонімного співрозмовника, обізнаного із ситуацією, який служив у ПС. 

Журналісти нагадують, що з початком повномасштабного вторгнення "Правий сектор" увійшов до складу ЗСУ, а у2023 році розділився на дві частини: одна приєдналася до Сил спеціальних операцій, інша стала 67-ою окремою механізованою бригадою. У лютому 2024 зі складу 67-ї бригади вийшла частина батальйону "Вовки Да Вінчі" і перейшла до 59-ї мотопіхотної бригади їм. Якова Гандзюка.

"Коли призначили Сирського, то їх ДУКівський кістякпоставили перед фактом: ви маєте виконувати тільки ті функції, які відповідають вашому посадовому рівню. Вони це розцінили як політичне переслідування. Для ідейних бійців ДУКу це виглядає як руйнування двіжу, а по факту – це просто унормування системою своєї бойової одиниці", - так пояснює ситуацію співрозмовник УП. 

Битва за Часів Яр: чому важливо втримати місто

Напередодні Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що на Східному фронті протягом останніх кількох днів спостерігається різке загострення ситуації, пов'язане з активізацією наступу російських військ після проведення президентських виборів у РФ. Ворог намагається прорвати оборону, використовуючи багато танків, дронів, бронетехніки й до 9 травня захопити місто Часів Яр. Саме тут йдуть найзапекліші бої. 

Аналітики ISW вважають, що захоплення Часового Яру є ймовірним найбільш небезпечним варіантом розвитку подій для України. Воно дозволить росіянам розпочати наступ на інші важливі міста Донецької області, такі як Слов'янськ, Краматорськ, Дружківка та Костянтинівка.

Нагадаємо, керівник благодійного фонду "Повернись живим" Тарас Чмут висловився щодо роботи Олександра Сирського порівняно з Валерієм Залужним. Він заявив, що новий головком демонструє інший підхід до командування військами порівняно з попередником. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube