Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Окупантів очікує виснаження у битві за Часів Яр
14 квітня бойові дії на сході України набирають обертів. Російські війська активізували наступ на декількох напрямках, зосередивши свої зусилля на захопленні Часового Яру.
За даними Інституту вивчення війни (ISW), окупанти проводять щонайменше три операції на оперативному рівні, які не пов'язані між собою, але дають їм можливість зосередитися на тактичних успіхах на обраних напрямках.
Українські війська дають гідну відсіч окупантам, проте їм стає дедалі важче протистояти російським атакам. Це пов'язано з дефіцитом артилерійських снарядів та засобів протиповітряної оборони, який відчуває українська армія.
Особливу увагу ISW звертає на ситуацію в Часовому Ярі. Захоплення цього міста може відкрити перед окупантами перспективи оперативного просування, адже воно дозволить їм розпочати наступ на інші важливі міста Донецької області, такі як Слов'янськ, Краматорськ, Дружківка та Костянтинівка.
ISW підкреслює, що захоплення Часового Яру є ймовірним найбільш небезпечним варіантом розвитку подій для України. Якщо США не відновлять надання військової допомоги, українським військам буде важко стримати наступ окупантів. Це підкреслює важливість підтримки України з боку Заходу.
Важливо зазначити, що ISW не прогнозує, що росіянам вдасться захопити Часів Яр у найближчий час. Проте, вони підкреслюють, що захоплення цього міста може мати серйозні наслідки для української оборони на сході.
Звіт ISW містить цінну інформацію про ситуацію на сході України та про те, які загрози можуть виникнути перед українськими військами. Важливо, щоб українська влада та міжнародна спільнота вжили всіх заходів, щоб запобігти захопленню Часового Яру окупантами.
Крім того, ISW повідомляє, що Німеччина оголосила про надання Україні ще одного комплексу Patriot. Це може допомогти Україні покращити свою протиповітряну оборону та дати їй більше шансів на успіх у боротьбі з окупантами.
Жорстокі бої за Часів Яр тривали протягом усього 13 квітня, проте російським військам не вдалося прорвати оборону українських сил. За словами командира батальйону ударних БпЛА "Ахіллес" 92-ї ОШБр ім. Івана Сірка Юрія Федоренка, окупанти не змогли ні захопити околиці міста, ні увірватися до його центра.
Натомість, окупаційні війська зосередили зусилля на захопленні Богданівки та Іванівського на Бахмутському напрямку. За даними Юрія Федоренка, їм вдалося захопити близько 70% Богданівки, а Іванівське перебуває під частковим контролем.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Росія обстріляла Часів Яр касетними боєприпасами: було знищено Палац культури, де надавали меддопомогу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.