У Нідерландах закрили останній центр прийому українських біженців, новоприбулим радять самостійно шукати собі житло, але притулок надають більшість роботодавців
Все більше українських біженців прибувають в Нідерланди з метою влаштуватися на роботу. Через великий потік людей у країні виник дефіцит місць у притулках. Втім більшість нідерландських роботодавців надають житло працівникам. Цієї осені українцям переважно пропонують вакансії у харчовій промисловості.
Про це у коментарі РБК-Україна розповіла керівниця міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL Маргарита Нестеренко. Вона розповіла про ситуацію з житлом для тих, хто планує працювати у Нідерландах, та які вакансії пропонують цієї осені.
Вона нагадала, що нещодавно у Нідерландах закрили останній центр прийому українських біженців в Утрехті, де люди могли знаходитися перші дні після прибуття до країни. Сталося це через те, що людей нікуди переселяти у регіони, бо місця у муніципальних притулках заповнені. Тож новоприбулим радять самостійно шукати собі житло.
Нідерландські чиновники зазначають, що заповненість пунктів прийому по країні становить 99,8%. Щотижня до країни прибувають понад 300 українців. У липні в Нідерландах перебували понад 116 тисяч біженців з України.
Раніше місцеві чиновники відзначали, що все більше людей приїжджають з метою працевлаштування. Торік у Нідерландах працювали 55% працездатних біженців з України.
"90% роботодавців, як і раніше, надають житло працівникам. Тому значних змін для людей, які приїжджають у Нідерланди на роботу, не відбулося", - наголосила Маргарита Нестеренко.
Вона звертає увагу, що зазвичай нідерландські роботодавці не працевлаштовують напряму. Вони користуються послугами компаній з працевлаштування, які це житло надають.
"В середньому воно коштує 400-500 євро за місяць проживання. І часто знаходиться на певній відстані від підприємства, куди треба добиратися на авто, маючи водійські права, або іншим видом транспорту", - додала Нестеренко.
За її словами, цієї осені у Нідерландах українцям пропонують вакансії переважно у харчовій промисловості. В тому числі й на м'ясних підприємствах.
"Це можуть бути підприємства з виробництва м’ясної продукції та рибної. Через велику кількість дощів менше вакансії цього року в агропромисловому комплексі. Натомість вони є на зборі салатів, фруктів", - каже представниця EWL.
Погодинна ставка за таку роботу - 14 євро брутто (до відрахувань). В місяць виходить близько 2 тисяч євро без врахування податків.
У Німеччині українських біженців закликають активно шукати роботу. Завдяки урядовій програмі Job-Turbo, яку започаткувало Міністерство праці та соціальних справ, кількість працевлаштованих українців уже досягла 200 тисяч осіб. Також німецькі роботодавці поступово пропонують більше робочих місць для українців, які не знають німецької мови, завдяки вже працевлаштованим українцям, які допомагають новоприбулим адаптуватися.
Більше вакансій є для тих, хто володіє німецькою на базовому рівні або знає англійську. Найбільше пропозицій роботи стосується логістичних складів, підприємств автомобільної галузі, харчової промисловості, а також іноді у фармацевтичній сфері. Мінімальна погодинна ставка за таку роботу складає 12,41 євро брутто, але є пропозиції з оплатою 13-13,5 євро брутто на годину.
А в Австрії працевлаштовані всього 30% громадян України, які там проживають. Згідно з останніми даними, йдеться про понад 21 тисячу українців. Вони переважно працюють у сфері харчування та торгівлі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.