Українців у Німеччині закликали шукати роботу: ким можуть працювати біженці

Знайти роботу у ФРН можна навіть без знання німецької

Німеччина, Євро
Уряд Німеччини закликав українців знайти роботу

У Німеччині українських біженців закликають активно шукати роботу. Завдяки урядовій програмі Job-Turbo, яку започаткувало Міністерство праці та соціальних справ, кількість працевлаштованих українців уже досягла 200 тисяч осіб. Про те, на які вакансії можуть претендувати українські біженці, розповіла керівниця міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL Маргарита Нестеренко.

Експерти Міграційної платформи EWL повідомили, що, попри ініціативу Job-Turbo, кількість вакансій, доступних без знання німецької мови, не збільшилася суттєво. Водночас німецькі роботодавці поступово пропонують більше робочих місць для українців, які не знають німецької мови, завдяки вже працевлаштованим українцям, які допомагають новоприбулим адаптуватися. Про це пише РБК-Україна.

Експертка вказує, що більще вакансій є для тих, хто володіє німецькою на базовому рівні або знає англійську. За словами Нестеренко, найбільше пропозицій роботи стосується логістичних складів, підприємств автомобільної галузі, харчової промисловості, а також іноді у фармацевтичній сфері.

Нестеренко також зазначила, що мінімальна погодинна ставка за таку роботу складає 12,41 євро брутто, але є пропозиції з оплатою 13-13,5 євро брутто на годину.

Що відбувається з біженцями за кордоном зараз

Німеччина все ще залишається країною з найбільшою кількістю українців зі статусом тимчасового захисту, обганяючи Польщу та Чехію. Але кількість таких переселенців у Німеччині, та як наслідок, загалом у Європейському Союзі різко знизилася. Так, у ФРН понад 235 тисяч українців втратили статус тимчасового захисту за місяць.

Водночас більшість країн, які прийняли українських біженців від початку повномасштабної війни, почали згортати програми для їх підтримки. Таким чином вони змушують українців працевлаштовуватись. Проте, наприклад, лікарям-українцям дуже важко знайти роботу у Німеччині через бюрократичні бар'єри, і це попри високу потребу у таких кадрах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube