Польща закликала ЄС припинити виплати українським біженцям: чим вона це мотивує

Заявляють про зниження мобілізаційного потенціалу України через грошову допомогу її громадянам

Радослав Сікорський
Українські біженці у ЄС

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський звернувся до країн ЄС з пропозицією. Пропонує скасувати виплати українським біженцям аби змусити їх повернутись додому. На його думку, це підвищить мобілізаційний потенціал країни. 

Відповідну заяву Сікорський зробив під час інтерв'ю виданню Le Monde. Він сказав, що звичайно Україні потрібна техніка та озброєння, тому зволікати з допомогою не можна. Але і людський ресурс теж важливий, який у країни не безмежний. Тому ЄС потрібно допомогти повернути в Україну громадян, які перебувають за кордоном. А для цього треба скасувати допомогу.

"Києву потрібні насамперед техніка і війська. Очевидно, що затримка Конгресу США з ухваленням пакета допомоги була сумною, але й затримка українців з ухваленням закону про мобілізацію теж. А ми знижуємо її мобілізаційний потенціал, виплачуючи допомогу українським біженцям, - сказав Сікорський.

Він додав, що виплачуючи допомогу українським біженцям країни ЄС "субсидують непокору". Адже фінансові стимули створюють перешкоди для людей, які можуть повернутися в Україну та стати на її захист. Міністр нагадав, що Польщі припинила соціальні виплати біженцям з України.

Українські біженці в Європі

Наразі понад 6 мільйонів українців залишаються біженцями за кордоном, згідно з даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Українська влада неодноразово зверталась до країн ЄС з проханням запровадити програми, які дозволять повертати в Україну біженців, особливо це стосується осіб призовного віку. Більшість з країн відмовили, але є й ті, що погодились допомогти, але лише за умови того, що це буде на добровільній основі. Серед них Чехія. 

Уряд Чехії розпочав пілотний проєкт допомоги біженцям, які бажають повернутися на батьківщину. Програма буде діяти протягом пів року, з червня до листопада 2024 року. Він стосується як осіб з тимчасовим захистом, так і тих, хто отримав міжнародний захист. 

Нагадаємо, що Зеленський не раз заявляв, що хоче, щоб біженці повернулися, щоб підтримати зруйновану війною економіку і протистояти Росії. Значна частина Центральної та Східної Європи, тим часом відчуває нестачу робочої сили, а такі країни, як Польща і Чехія, не хочуть втрачати людей.

Нещодавно народний депутат Вадим Галайчук розповів, що близько 50-75% українців, які виїхали за кордон, розглядають можливість повернення в Україну, але лише після завершення війни. Адже головним питанням для таких громадян, за словами парламентаря, є безпека.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube