Більшість українців допускають втрату територій, якщо разом з цим країна вступить до НАТО: опитування КМІС

Соціологи дослідили, як громадяни ставляться до різних можливих варіантів мирних домовленостей Києва та Москви

Мирні домовленості, війна
Кожен з варіантів має як позитивні, так і негативні наслідки для України

Більшість українців не підтримують мирні домовленості з РФ, які включають збереження контролю Росії над окупованими територіями без вступу до НАТО. Водночас, членство в НАТО суттєво підвищує прийнятність домовленостей. Особливо якщо це включає визволення Херсонщини та Запоріжжя.

Про це свідчить експеримент, який провів Київський міжнародний інститут соціології для вивчення ставлення українців до можливих мирних домовленостей між Україною та Росією. Було розроблено три варіанти домовленостей. Кожен з яких має як позитивні, так і негативні аспекти для України, йдеться у пресрелізі. 

Загалом українцям представили таки варіанти мирних домовленостей:

Пакет №1

  • Росія зберігає контроль над усіма окупованими зараз територіями.
  • Україна відмовляється від вступу до НАТО.
  • Україна стає членом Європейського Союзу та отримує від Заходу фінансування для відбудови.

Пакет №2

  • Україна офіційно не визнає, але Росія зберігає контроль над окупованими територіями Запорізької, Херсонської, Донецької, Луганської областей та Криму.
  • Україна стає членом НАТО та отримує справжні гарантії безпеки.
  • Україна стає членом Європейського Союзу та отримує від Заходу фінансування для відбудови.

Пакет №3

  • Україна офіційно не визнає, але Росія зберігає контроль над окупованими територіями Донецької і Луганської областей та Криму.
  • Україна повертає контроль над Запорізькою і Херсонською областями.
  • Україна стає членом НАТО та отримує справжні гарантії безпеки.
  • Україна стає членом Європейського Союзу та отримує від Заходу фінансування для відбудови.

Перший варіант, де Росія зберігає контроль над усіма окупованими територіями, а Україна відмовляється від вступу до НАТО, підтримують 38% респондентів, тоді як 54% вважають його неприйнятним. Другий варіант, із членством України в НАТО та ЄС, підтримують 47% респондентів, а 38% висловлюються проти.

Третій варіант, де Україна повертає контроль над Херсонщиною та Запоріжжям, а також отримує членство в НАТО і ЄС, підтримують 57% респондентів. 33% вважають його неприйнятним. Загалом тенденції у всіх регіонах України подібні: більшість населення категорично відкидає варіант без членства в НАТО, але з членством в ЄС. Проте, якщо Україна стане членом НАТО, значна частина респондентів готова прийняти такі домовленості, хоча і без ентузіазму.

Графік КМІС

Все більше українців готові на поступки Росії заради миру

Майже третина українців вважає, що держава може розглянути можливість відмови від деяких своїх територій для досягнення миру. Водночас більшість громадян проти будь-яких територіальних поступок Росії. Однак частка таких людей почала поступово зменшуватись ще з травня 2023 року.

14 червня, перед мирним Самітом України у Швейцарії, російський диктатор Володимир Путін у телевізійній промові перед посадовими особами МЗС заявив, що українські сили повинні вийти з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей в обмін на припинення вогню з боку російських військ. Він також сказав, що Україна повинна відмовитися від своїх намірів приєднатися до НАТО. Український уряд відкинув вимоги Путіна як маніпулятивні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube