Найбільше за територіальні поступки виступають мешканці регіонів, де ведуться активні бойові дії
Майже третина українців вважає, що держава може розглянути можливість відмови від деяких своїх територій для досягнення миру. Водночас більшість громадян проти будь-яких територіальних поступок Росії. Однак частка таких людей почала поступово зменшуватись ще з травня 2023 року.
Найбільше тих, хто виступають за територіальні поступки, проживають на сході та півдні України. Тобто в регіонах, де ведуться активні бойові дії. Про це свідчать результати опитування, проведеного КМІС з 16 по 22 травня 2024 року серед 1067 респондентів.
Так, за даними соціологів, з травня 2022 року до травня 2023 року ситуація залишалася відносно стабільною. Близько 8-10% опитаних погоджувалися на територіальні поступки, тоді як абсолютна більшість (82-87%) виступала проти таких кроків.
Однак після травня 2023 року кількість тих, хто готовий до територіальних поступок, почала поступово зростати. До кінця 2023 року цей показник досяг 19%, у лютому 2024 року зріс до 26%, а у травні 2024 року - до 32%. Відповідно, частка тих, хто виступає проти територіальних поступок, поступово зменшувалася протягом цього періоду.
Ось як розділились думки по регіонах:
Мешканці тимчасово окупованих територій не включалися до вибірки.
Президент України Володимир Зеленський дав інтервʼю BBC, в якому заявив, що гарячу фазу війни можна буде завершити вже до кінця цього року. Усе залежить від єдності України й партнерів та спільних дипломатичних зусиль, зазначив президент. Також він вже не виключає переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним, хоча раніше відкидував цю можливість.
14 червня, перед мирним Самітом України у Швейцарії, російський диктатор Володимир Путін у телевізійній промові перед посадовими особами МЗС заявив, що українські сили повинні вийти з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей в обмін на припинення вогню з боку російських військ. Він також сказав, що Україна повинна відмовитися від своїх намірів приєднатися до НАТО. Український уряд відкинув вимоги Путіна як маніпулятивні. Аналогічно прокоментували цю "пропозицію" й у США.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.