"Зеленський і Україна хотіли б укласти (мирну) угоду і зупинити божевілля... Необхідно негайно припинити вогонь і почати переговори"
Наступний тиждень 16-22 грудня несе нам одразу дві добрі новини
«Вірні друзі» — розповідає про прості, але важливі істини, це справжній тост за дружбу, яка стає опорою та долає час і відстані, нагадування про те, як важливо залишатися щирими в цьому швидкоплинному світі, де спогади гріють душу, а моменти разом залишаються в серці назавжди.
З 15 лютого населення почне отримувати платіжки за газ за цією ціною
Більшість постачальників газу для населення України пішли назустріч споживачам і встановили ціну реалізації палива у 6,99 гривні за 1 куб. м в січні. Вже з понеділка, 15 лютого, населення почне отримувати платіжки за газ за цією ціною.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Офісу президента України .
«З серпня 2020 року в країні запрацював ринок газу для населення, і споживачі вже мають право обирати постачальника, та змінювати постачальника», - розповіла Юлія Свириденко, заступник керівника Офісу Президента України.
Однією з причин збільшення сум у платіжках за газ є те, що споживачі недостатньо активно змінюють постачальника газу на того, який пропонує більш вигідні умови. Монополісти зі свого боку створюють штучні бар'єри для такого переходу споживачів від одного постачальника до іншого, зокрема, в квитанціях навмисне не вказуються всі необхідні реквізити.
Заступник керівника Офісу Президента також наголосила, що до питання формування тарифів на газ для населення потрібно підходити системно.
«Ми вважаємо, що потрібно активізувати завершення створення повноцінного ринку газу. Також треба посилювати роль регуляторів - Антимонопольного комітету, НКРЕКП - і усунути перешкоди для споживачів в процесі зміни постачальника газу ... Ціна природного газу повинна встановлюватися в ринковий спосіб, постачальники повинні конкурувати за споживача », - зазначила Юлія Свириденко.
А глава «Нафтогаз України» Андрій Коболєв підкреслив, що створення ефективного ринку в майбутньому усуне суперечки між споживачем, який хоче отримати менший тариф, і постачальником, який прагне максимізувати свій прибуток.
«Ціну газу має регулювати ринок - за умови, якщо ринок ефективний», - заявив він.
Нагадаємо, в Україні можна самостійно обрати або змінити постачальника газу: інструкція .
Також Інформатор писав, що в Україні встановили граничну ціну на розподіл газу .