Без шансів: у Китаї опублікували статтю про можливість мирних переговорів між Україною та РФ

Політолог Стефан Вольфф розповів, чи є ознаки того, що обидві країни розпочнуть мирний процес найближчим часом

Росія, Україна, переговори
Відповідну статтю написав німецький експерт

Наразі немає ознак того, що мирні переговори між Росією та Україною можуть розпочатися найближчим часом. Таких висновків дійшли в китайському виданні Asia Times. На думку автора матеріалу, зусилля обох сторін залучити міжнародну підтримку свідчать про те, що компромісу поки не очікується.

Візит прем'єр-міністра Індії Нарендри Моді до України та спеціального представника уряду Китаю Лі Хуея до Москви підкреслюють напружені дипломатичні зусилля. Однак, усі зацікавлені сторони вважають, що попереду ще багато роботи як на полі бою, так і за його межами. Відповідну статтю видання оприлюднило 28 серпня.

У матеріалі за авторством німецького політолога Стефана Вольффа йдеться про те, що візит прем'єр-міністра Індії Нарендри Моді до України та приїзд до Москви спецпредставника уряду КНР Лі Хуея демонструють дипломатичну боротьбу, але всі зацікавлені сторони вважають, що "ще багато чого належить зробити на полі бою та за його межами".

"Тим часом, на тлі цього, дипломатичні суперечки в понад 30-місячній війні також посилилися. Однак немає жодних ознак прориву або натяків на те, що мирні переговори можуть розпочатися найближчим часом. Насправді, посилені дипломатичні зусилля з обох сторін щодо зміцнення міжнародної підтримки свідчать про продовження небажання йти на компроміс", - пише політолог.

Що відомо про автора та видання

Стефан Вольфф - німецький професор кафедри міжнародної безпеки Бірмінгемського університету (Велика Британія). Цікаво, що експерт з Німеччини неодноразово писав для китайського видання. Зокрема, він, самостійно чи у співавторстві з іншими експертами, аналізує події довкола російсько-української війни. Станом на 22 лютого 2024 року Asia Times опублікувала статті багатьох авторів, деякі з яких суперечать одна одній. Деякі статті мають проросійський ухил, тоді як інші мають антиросійський чи проукраїнський. До червня 2021 року автор Пепе Ескобар писав статті для новинного сайту, серед яких були заперечення існування табору для перевиховання інтернованих Сіньцзян і пропаганда теорії змови Великого перезавантаження.

Що відомо про перспективи переговорів між Україною та РФ

Як пише видання Foreign Policy, вторгнення ЗСУ в Курську область не змінило основних розрахунків Росії щодо ведення війни. Російська еліта вважає, що захоплена територія Харківської області може бути повернута Україні в обмін на її "демілітаризацію". Також у РФ хочуть зміни режиму в Україні, щоб українська влада була "дружня" до Росії. Лише незначна меншість представників еліти РФ вважала, що Росія повинна боротися за повну перемогу в Україні, включно з анексією нових великих ділянок української території або створенням проросійського режиму в Києві. Значна більшість хотіла якнайшвидшого припинення вогню приблизно за наявними лініями фронту. Серед співрозмовників видання існує велика впевненість у тому, що українські військові ніколи не зможуть прорватися і відвоювати значні обсяги втрачених Україною територій.

Також ЗМІ пишуть, що Україна прагне отримати від Заходу дозвіл на використання ракет далекого радіусу дії Storm Shadow для знищення цілей у глибині Росії. У Києві існує думка, що це може змусити Москву до переговорів щодо припинення бойових дій. Однак ця стратегія пов'язана з високим ризиком і поки що не користується підтримкою США.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube