Еліта Росії розповіла FP, як бачить кінець війни з Україною: демілітаризація та "дружній" уряд в Києві

Російська еліта впевнена у тому, що українські військові ніколи не зможуть прорватися і відвоювати значні обсяги втрачених Україною територій

Війна в Україні
Переговорну позицію Росії визначатиме Путін, кажуть у РФ

Вторгнення ЗСУ в Курську область не змінило основних розрахунків Росії щодо ведення війни. Російська еліта вважає, що захоплена територія Харківської області може бути повернута Україні в обмін на її демілітаризацію. Також у РФ хочуть зміни режиму в Україні, щоб українська влада була "дружня" до Росії.

Про це пише Foreign Policy. Видання поговорило з широким колом представників російської еліти й дізналося їхні уявлення про війну і про те, як вона зрештою має закінчитися на їхню думку.

"Лише незначна меншість вважала, що Росія повинна боротися за повну перемогу в Україні, включно з анексією нових великих ділянок української території або створенням проросійського режиму в Києві. Значна більшість хотіла якнайшвидшого припинення вогню приблизно за наявними лініями фронту. Існує велика впевненість у тому, що українські військові ніколи не зможуть прорватися і відвоювати значні обсяги втрачених Україною територій", - пише FP.

При цьому, як зазначає видання, вторгнення ЗСУ в Курську область не змінило основних російських розрахунків і поглядів. Зокрема, через успіхи російської армії на Донбасі.

"Рано чи пізно їм доведеться піти з Курська, але ми ніколи не підемо з Криму і Донбасу", - заявив один із російських експертів з безпеки.

Більшість опитаних представників російської еліти вважали, що Росія не зможе захопити великі українські міста, такі як Харків, силою зброї. Вони вказували на те, що взяття навіть таких невеликих міст, як Бахмут, за сильного українського опору займає багато часу, призводить до великих втрат і величезних руйнувань. Тому будь-які сільські райони Харківської області, які можуть бути захоплені, мають розглядатися не як призи, а як розмінна монета в майбутніх переговорах.

Такі переконання ґрунтуються на тому, що створення російської армії, достатньо великої для такої повної перемоги, потребуватиме нового масового призову та мобілізації, що, можливо, призведе до народного опору. Частково з цієї самої причини ідея вийти за межі України для майбутнього нападу на НАТО була відкинута всіма опитаними.

"Весь сенс усіх цих попереджень НАТО полягав у тому, щоб зупинити НАТО від вступу в боротьбу проти нас в Україні через жахливі небезпеки, пов'язані з цим. Навіщо нам самим нападати на НАТО і накликати на себе ці небезпеки? Що ми можемо сподіватися отримати? Це абсурд!", - заявили співрозмовники видання.

Водночас усі опитані FP представники російської еліти заявляли, що не може бути ніякого відходу з захоплених територій в чотирьох українських областях. При цьому більшість висловили думку, що будь-яка територія в інших областях, таких як Харківська, начебто може бути повернута Україні в обмін на її демілітаризацію.

У РФ стверджують, що це допомогло б гарантувати припинення вогню, а також дало б змогу Путіну заявити, що він забезпечив безпеку прилеглих російських областей, які піддаються українським обстрілам. Деякі російські посадовці також вважають, що можна було б обміняти територію Харківської області на територію чотирьох областей, які ще повністю не окуповані Росією.

Інші вимоги Росії

Більшість співрозмовників видання зазначили, що якщо під час переговорів Захід погодиться з ключовими російськими вимогами, Росія знизить рівень інших. Так, з приводу російської вимоги про "денацифікацію" України кілька людей сказали, що Росія все одно повинна прагнути до "дружнього" уряду в Києві, тобто до зміни режиму, оскільки дуже важко уявити, що будь-який вільно обраний український уряд буде доброзичливо ставитися до Росії.

"Однак значна більшість заявила, що якщо російські умови в інших галузях будуть виконані, то Росія повинна задовольнятися ухваленням закону про заборону неонацистських партій і символіки", - пише видання.

Також опитані одностайно визнали, що немає жодних шансів на міжнародне офіційне та юридичне визнання російської анексії українських територій, і Росія не наполягатиме на цьому. Зазначається, що це буде відкинуто не тільки Україною та Заходом, а й Китаєм, Індією та Південною Африкою, жодна з яких не визнала російську анексію Криму 2014 року.

Тому в рамках мирного врегулювання питання про статус цих територій може бути відкладене для нескінченних майбутніх перемовин, доки врешті-решт усі не забудуть про нього - за прикладом невизнаної, але практично не оспорюваної Турецької Республіки Північного Кіпру. Це означає, що від України не будуть публічно вимагати "відмовитися" від цих територій, а лише визнати неможливість їх повторного завоювання силою.

Однак, зрештою, звісно, переговорну позицію Росії визначатиме Путін. При цьому всі співрозмовники видання зазначали, що вимоги Росії визначатимуться тим, що відбудеться на полі бою.

"Якщо українці зможуть утримати існуючу лінію, то саме по ній в кінцевому підсумку і буде укладено угоду про припинення вогню. Але якщо українці зазнають поразки, то, за словами одного російського колишнього солдата, "Петро і Катерина все ще чекають", апелюючи до того, що Петро Великий і Катерина Велика завоювали для Росії всю територію, яка зараз є східною і південною Україною", - пише FP.

План перемоги України

Україна май свій власний план перемоги у війні. Президент Володимир Зеленський вже у вересні представить його США. Курська операція ЗСУ - це один з пунктів цього плану.

За словами Зеленського, другий напрямок - це стратегічне місце України в безпековій інфраструктурі світу. Третій - потужний пакет примусу Росії до закінчення війни дипломатичним шляхом. Четвертий - економічний.

Сам план на сьогодні вже підготований. Але спочатку його представлять президенту США Джо Байдену.

Нагадаємо, раніше Зеленський пояснив, чому Україна вимушена була зайняти територію Курщини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube