Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Як після цього зміняться стосунки США та Китаю наразі невідомо
Президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден назвав лідера Китаю Сі Цзіньпіна "диктатором". Таку заяву він зробив на заході зі збору коштів у Кентсфілді (штат Каліфорнія), коментуючи його емоції через збиття в США повітряної кулі КНР. Це сталося в лютому 2023 року.
Про це повідомляє The Hill. Як після цього зміняться стосунки США та Китаю наразі невідомо.
"Причина, через яку Сі Цзіньпін дуже засмутився через те, що я збив ту повітряну кулю... повну шпигунського обладнання, полягає в тому, що він не знав, що вона там була. Ні, я серйозно. Це було великою зніяковілістю для диктаторів, коли вони не знали, що трапилося", - сказав Байден.
Байден зазначив, що аеростат не мав бути над місцем, де його виявили. Також під час свого виступу він закликав присутніх не турбуватися про Китай, який має "реальні економічні труднощі".
"Його збило з курсу вгору через Аляску, а потім вниз через Сполучені Штати, і він про це не знав. Коли його збили, він був дуже збентежений і заперечував, що він взагалі був там", - зазначив Байден.
Варто додати, що агентство The Associated Press повідомляло, що повітряну кулю збили після того, як вона пролетіла над секретними військовими об’єктами в Північній Америці. На тлі інциденту державний секретар США Ентоні Блінкен відклав візит до Китаю, який планувався.
У міністерстві закордонних справ Китаю вже прокоментували висловлювання Байдена. Їх назвали "політичною провокацією".
"Відповідні зауваження американської сторони вкрай безглузді та безвідповідальні, вони серйозно суперечать фактам, порушують дипломатичний протокол і зазіхають на політичну гідність Китаю", – цитує речницю МЗС Китаю Мао Нін AFP.
Байден на іншому передвиборчому заході, у Сан-Франциско, у вівторок, 20 червня заявив, що радник з клімату Джон Керрі може незабаром вирушити до Китаю. В ході американський лідер обговорював, як він розмовляв із Сі Цзіньпіном про їхні проблеми з виробництвом енергії та метаном. Майбутній візит відбудеться після нещодавньої поїздки державного секретаря США Ентоні Блінкена до Пекіна.
Раніше ми писали, що Китай хоче відкрити на Кубі військовий навчальний центр. Також читайте, чому Китай та США вирішили домовлятися і яка з того користь Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.