Карибська криза 2.0? Китай хоче відкрити на Кубі військовий навчальний центр

Карибська криза 2.0? Китай хоче відкрити на Кубі військовий навчальний центр

Читать на русском

Вашингтон намагається запобігти китайській військовій присутності на відстані приблизно 160 кілометрів від Східного узбережжя

Читать на русском
Китайські війська
Перемовини між Гаваною та Пекіном ще тривають

Вашингтон намагається запобігти китайській військовій присутності на відстані приблизно 160 кілометрів від Східного узбережжя

Китайська Народна Республіка має намір схилити Кубу до створення спільного військового навчального центру. Якщо вдасться досягти згоди, Пекін зможе на постійній основі розташувати частину своїх збройних сил на відстані приблизно 160 кілометрів від берегів США. Вашингтон проводить перемовини з Гаваною в спробі запобігти цьому.

Видання Politiko, спираючись на власні джерела в Білому домі, повідомляє, що наразі тривають перемовини щодо того, яке навчання проходитиме на острові, як воно відбуватиметься та як здійснюватиметься керівництв базою. Наразі незрозуміло, як далеко просунулися перемовини і які перспективи укладання угоди.

Китай та Куба
Китай та Куба домовляються про спільну базу за 160 км від США. Фото: Сіньхуа

В Адміністрації Байдена відмовилися коментувати новину, але на умовах анонімності заявили, що стурбовані наростанням взаємин між Китаєм та Кубою. У Білому домі визнають що Пекін «продовжуватиме спроби збільшити свою присутність на Кубі, а ми продовжуватимемо працювати над тим, щоб її перешкодити».

На початку червня Вашингтон повідомив, що Китай уже кілька років, принаймні з 2018 року, має розвідувальну базу на території «Острова свободи». Водночас представники адміністрації експрезидента Дональда Трампа наполягають, що вони нічого не знали про існування такої бази.

Не домовилися комунікувати напряму

Про новину стало відомо на другий день після візиту держсекретаря Ентоні Блінкена до Китаю, де він зустрівся з верховним лідером Піднебесної Сі Цзіньпіном. Обидва чиновники заявили, що переговори були плідними, хоча й не дали чітких результатів. Важливо, що Китай відмовився відновити пряму лінію зв’язку між військовими, як цього хотів Вашингтон. Це мало б запобігти непередбачуваним наслідкам у разі випадкового зіткнення між США та Китаєм.

«Я вважаю абсолютно життєво важливим, щоб у нас були такі види зв’язку між військовими. Я думаю, цей імператив був лише підкреслений останніми інцидентами, які ми бачили в повітрі та на морях», — сказав Блінкен.

Блінкен та Цзіньпін
США та Китай так і не домовилися про прямий контакт між військовими. Фото: Сіньхуа

Ми детально аналізували те, чому стали можливими американо-китайські відносини на високому рівні і чому це гарний знак для України та світу. Ми також говорили про те, що американські компанії продавали росії набої для снайперських гвинтівок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.