123 великі американські компанії продовжують працювати в Росії
Американські компанії, які продовжують працювати в Росії, сплатили понад 1,2 мільярда доларів податку на прибуток до бюджету Кремля у 2023 році. Після вторгнення Росії в Україну у 2022 році компанії з усього світу залишили російський ринок, щоб висловити моральний протест проти конфлікту та посилити економічний тиск на режим Володимира Путіна. Однак багато з них залишилися, продовжуючи надавати значну фінансову підтримку через сплату податків.
Про це повідомляє Newsweek. Згідно з дослідженням, Сполучені Штати є найбільшим іноземним платником податків до російського бюджету, випереджаючи Німеччину (693 мільйони доларів) та Австрію (579 мільйонів доларів). За даними дослідників з Єльської школи менеджменту, 123 великі американські компанії продовжують працювати в Росії. Тим часом, за ширшим аналізом Інституту KSE, який включає середні та дрібні компанії, таких фірм налічується приблизно 328.
Серед найбільших платників податків лідирують: Philip Morris International із внеском у 220 мільйонів доларів, за нею йдуть PepsiCo (135 мільйонів доларів) та Mars (99 мільйонів доларів). Іншими значними платниками є Procter & Gamble (67 мільйонів доларів), Mondelez (62 мільйони доларів) та Citigroup (53 мільйони доларів).
"Це абсолютно ганебно, що американські компанії вирішили залишитися в Росії та субсидувати варварську війну Путіна в Україні", – заявив доктор Майкл Макфол, колишній посол США в Росії та науковець Стенфордського університету, в інтерв'ю Newsweek.
Дані свідчать, що податкові платежі американських компаній зросли з 915,7 мільйона доларів у 2021 році, незважаючи на те, що їхній сукупний дохід зменшився з 50 мільярдів доларів до 30,5 мільярда доларів у 2023 році. Компанії, які прагнуть вийти з російського ринку, стикаються з серйозними труднощами, включаючи обов’язковий 15-відсотковий податок на вихід і вимогу продавати активи зі знижкою в 50%.
Під час звернення до Newsweek кілька компаній захищали свої позиції або пояснювали скорочення операцій. Зокрема, Mondelez продовжила свою діяльність, стверджуючи, що інвестори не надають "морального значення" продовженню бізнесу в Росії, тоді як Philip Morris International посилалася на потенційні фінансові втрати як на причину для збереження операцій.
Країни G7 та Європейський Союз активно обговорюють можливість посилення тиску на фінансові установи, які допомагають Росії ухилятися від санкцій. Зокрема, розглядається впровадження заходів проти банків з третіх країн, які використовують систему СПФС — аналогічну SWIFT для обходу торговельних обмежень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.