Ці питання хочуть обговорити під час майбутнього саміту країн G7
Країни G7 та Європейський Союз активно обговорюють можливість посилення тиску на фінансові установи, які допомагають Росії ухилятися від санкцій. Зокрема, розглядається впровадження заходів проти банків з третіх країн, які використовують систему СПФС — аналогічну SWIFT для обходу торговельних обмежень. Планується обговорити ці заходи під час майбутнього саміту G7.
Про це повідомляє Bloomberg. Водночас за даними видання деякі країни ЄС висловлюють обурення щодо повної заборони використання такої системи через можливі наслідки для міжнародних відносин.
За даними одного з джерел Bloomberg, наразі систему СПФС використовують понад 150 іноземних банків у близько 20 країнах, включаючи Білорусь, Вірменію, Казахстан, Китай та Таджикистан. Обсяг використання цієї системи у 2023 році був втричі більшим, ніж у попередньому році.
Європейська комісія запропонувала санкції проти СПФС. Проте кілька країн ЄС висловили проти повної заборони використання також системи, оскільки бояться можливих негативних наслідків для відносин із третіми країнами. Вони прагнуть знайти баланс між заходами проти Росії та збереженням дипломатичної співпраці з іншими державами.
Також обговорюють альтернативні пропозиції, які включають санкції проти конкретних банків та посилення вимог до компаній щодо контролю їхніх дочірніх структур та ланцюгів поставок. Обговорення цих питань планується завершити до проведення саміту G7 в Італії, де лідери планують узгодити комплекс заходів для кращого дотримання санкцій проти Росії у зв'язку з її війною проти України.
Попри санкції, спрямовані на обмеження доступу Росії до технологій, що можуть бути використані у війні в Україні, Росія продовжує імпортувати мікросхеми з США та ЄС. Більшість заборонених мікрочіпів до країни потрапляє через реекспорт з третіх країн, таких як Китай, Туреччина та Об'єднані Арабські Емірати.
За засекреченими даними російської митної служби, у 2023 році Росія імпортувала сучасні американські та європейські мікросхеми на суму понад один мільярд доларів. Більшість з них була вироблена американськими та європейськими компаніями.
У цей період РФ імпортувала чипів на 1,7 мільярда доларів, з яких 1,2 мільярда доларів становили вироби 20 компаній. Залишок 500 мільйонів доларів, ймовірно, належав меншим виробникам, в основному з Європи та США.
Нагадаємо, Франція закликає ЄС ввести нові санкції для боротьби з російською пропагандою. Також повідомлялося, що ЄС ввів санкції проти найбільшої компанії росії із видобутку алмазів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.