“Або жити під окупацією, або без Telegram”: нардеп Потураєв закликав заборонити месенджер

Читать на русском

За його словами, в Україні необхідно запровадити “воєнну цензуру”

Читать на русском
Заборона Telegram
Нардеп Потураєв закликав заборонити Telegram. Колаж: Інформатор

За його словами, в Україні необхідно запровадити “воєнну цензуру”

Голова комітету Верховної Ради з інформполітики, народний депутат від “Слуги народу” Микита Потураєв закликав запровадити в Україні “воєнну цензуру”. Зокрема, заборонити месенджер Telegram та платформу TikTok. 

Про це він заявив в інтерв’ю “Телеграфу”. Для прикладу він навів США, де внесли законопроєкт про заборону TikTok. 

“Зараз я змушений, у тому числі як голова комітету, замислюватися: можливо, вже й настав час вводити воєнну цензуру. Тому що воєнна цензура – це не лише контентні обмеження. Це ще й додаткові повноваження”, – зазначив Потураєв.

За його словами, деякі “соцмережі не хочуть співпрацювати” з українською владою. Крім вищенаведених він зазначив ще і X (колишній Twitter). Водночас у Telegram обмеження з’являються, коли “цього хоче ФСБ”.

“В Telegram обмежень, я можу сказати, нема, вони з'являються тільки, коли ФСБ хоче, як було під час протестів в Башкортостані. ФСБ захотіло, щоб заткнули рот тим каналам, які об'єднували місцеві громади — їм менш, аніж за добу рот заткнули. ФСБ захотіла, щоб канал, який об'єднує матерів і дружин мобілізованих, яких женуть в Україну, позначили як фейкову спільноту — і Telegram виконав. До ФСБ вони дослухаються, до наших регуляторів або повноважних органів — ні”, – додав нардеп.

Крім того, серед претензій до месенджеру – публікації відео із працівниками ТЦК, які затримують громадян. Він вважає, що хтось цілеспрямовано намагається дискредитувати воєнкомів. Водночас, як він зазначає, конкретних ініціатив щодо заборони цих месенджерів та соцмереж наразі немає.

Заборона Telegram в Україні

У березні в парламенті зареєстрували законопроєкт, спрямований на посилення контролю над месенджером. Документ пропонує: зобов'язати Telegram реагувати на поширення контенту, забороненого в Україні. Це стосується, зокрема, мови ворожнечі, закликів до насильства та дезінформації. Заборонити використання Telegram органам державної влади та самоврядування, якщо не буде доведено прозорість структури власності месенджера. Ввести додаткові механізми модерації контенту.

У свою чергу, українські спецслужби постійно моніторять Telegram на наявність російського сліду. І в цілому ставляться до месенджера з насторогою. Однак поки що не йдеться про повну заборону - для цього немає технічних можливостей. 

Раніше ми писали про чотири кроки, які пропонує Верховна Рада для того, аби уникнути заборони месенджеру. Це деанонімізація власників каналів, створення реєстру суб'єктів медіадіяльності в Telegram, боротьба з політичною рекламою на платформі та відкриття представництва "Телеграму" в Україні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.