В Мінкульті розповіли, чи треба забороняти Telegram в Україні

Читать на русском

Замість повної заборони Telegram-каналів, пропонується застосувати заходи до тих, що ведуть ворожу діяльність проти України

Читать на русском
Ростислав Карандєєв
Карандєєв пропонує обмежити діяльність каналів, які поширюють неправдиву антиукраїнську інформацію

Замість повної заборони Telegram-каналів, пропонується застосувати заходи до тих, що ведуть ворожу діяльність проти України

В Україні триває обговорення блокування Telegram. В.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв не вважає, що всі Телеграм-канали мають бути закриті. При цьому він виступає за обмеження для тих, які підривають українську державу і поширюють дезінформацію.

Про це він сказав під час круглого столу у Миколаєві, передає Укрінформ. Чиновник пропонує заходи, які дадуть змогу обмежити вплив таких каналів на суспільство, не вдаючись до їхньої повної заборони. Таким чином, міністр пропонує знайти баланс між свободою слова та захистом інтересів держави.

"Я не користуюсь ТГ як месенджером, але я читаю там новини, беру звідти інформацію. Я не підтримую закриття Телеграму як медіа, бо там є багато позитивних речей. Там є канали об’єктивні, вони працюють на Україну. Є різні точки зору: одні кажуть, що треба заборонити ТГ, бо вони поширюють фейки, інші – ні, бо це інструмент свободи слова, засіб контролю влади та впливу на неї", - сказав Карандєєв.

В.о. міністра пропонує зменшити кількість каналів, які поширюють неправдиву антиукраїнську інформацію технічними засобами, або ж знайти способи вплинути на людей, які отримують ці новини, щоб вони були критичнішими при споживанні такого продукту.

"Це одна з програм медіаграмотності, якою займається наше міністерство. Вона має обмежені ресурси, але це дуже актуально", - заявив Карандєєв.

Блокування Telegram в Україні

В Україні вже давно обговорюють обмеження у Telegram в Україні. Нещодавно голова Комітету ВРУ зі свободи слова Ярослав Юрчишин заявив, що і заблокувати Telegram можуть за умови, якщо буде дуже болісний удар по інформаційній безпеці нашої держави. Україна не має гарантій, що інформація з месенджера не видається секретним службам росії.

Наразі СБУ моніторить у Telegram всі телеграм-канали, які виправдовують російську агресію, щодо деяких з них вже направлений запит до адміністрації соцмережі. В Службі безпеки України заявили, що українські спецслужби постійно моніторять Telegram на наявність російського сліду. І в цілому ставляться до месенджера з насторогою. Однак поки що не йдеться про повну заборону - для цього немає технічних можливостей.

Telegram дійсно має російське походження, адже створив його мільярдер та підприємець з РФ Павло Дуров, який до цього заснував "ВКонтакте". При цьому Дуров вже понад 10 років не живе в Росії та не веде там бізнес, має громадянство кількох інших країн, а в інтерв'ю просив не називати його росіянином.  

Нагадаємо, що на фоні заяв про небезпеку Telegram в Україні та його можливого блокування, Центр протидії дезінформації та Кібердепартамент СБУ створили списки надійних та ворожих телеграм-каналів. Цей перелік допоможе українцям уникати фейків та читати тільки достовірну інформацію. Зокрема, рекомендовано слідкувати за офіційними сторінками українських політиків та відомств.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.