В СБУ розповіли, чи є шанси повністю заблокувати Telegram в Україні

Читать на русском

Українські спецслужби моніторять месенджер на предмет російського сліду, однак про повну заборони поки не йдеться

Читать на русском
СБУ про Telegram
Ставлення до Telegram серед українських силовиків досить насторожене

Українські спецслужби моніторять месенджер на предмет російського сліду, однак про повну заборони поки не йдеться

Українські спецслужби постійно моніторять Telegram на наявність російського сліду. І в цілому ставляться до месенджера з насторогою. Однак поки що не йдеться про повну заборону - для цього немає технічних можливостей. 

Про це заявили в Службі безпеки України. Заяву представників СБУ цитує "Економічна правда"

В спецслужбах України сумніваються в тому, що взагалі існує "повністю безпечний месенджер". А саме так себе позиціонує Telegram. 

В департаменті кібербезпеки СБУ при цьому заявляють, що повністю заблокувати застосунок досить важко. Це можна зробити частково, але заборону легко буде обійти завдяки сервісам VPN. 

"Технічної можливості повністю все заблокувати немає", – констатують в СБУ.

Представник департаменту контррозвідувального захисту інформаційної безпеки СБУ Олександр Мельниченко каже, що спецслужби натомість працюють над деанонімізацією власників каналів, які можуть негативно впливати на аудиторію. Іноді вдається блокувати певні канали - але не завжди.

"Проблема в тому, що Telegram не дослухається до прохань української держави так, як дослухається до прохань російської держави", – заявив Мельниченко.

Telegram в Україні: заборонять чи ні?

Як вже зазначалося вище, зараз не стоїть питання повної заборони месенджера. Попри це, силовики ставляться до нього з певною підозрою. Наприклад, очільник ГУР МО Кирило Буданов вважає "Телеграм" загрозою нацбезпеці. При цьому він констатує, що в цілому месенджер є корисним, якщо його правильно використовувати. 

"Telegram завдає руйнівного ефекту тут, усередині, але так само завдяки йому можна щось доносити до людей на окупованих територіях. Це те, що більш-менш працює", - казав Буданов.

В СБУ вважають, що "телегу" використовує ворог для поширення ІПСО. При цьому, згідно з опитуваннями, більшість українців читають новини саме в Telegram. 

Нагадаємо, що Telegram дійсно має російське походження, адже створив його мільярдер та підприємець з РФ Павло Дуров, який до цього заснував "ВКонтакте". При цьому Дуров вже понад 10 років не живе в Росії та не веде там бізнес, має громадянство кількох інших країн, а в інтерв'ю просив не називати його росіянином

Раніше ми писали про чотири кроки, які пропонує Верховна Рада для того, аби уникнути заборони месенджеру. Це деанонімізація власників каналів, створення реєстру суб'єктів медіадіяльності в Telegram, боротьба з політичною рекламою на платформі та відкриття представництва "Телеграму" в Україні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.