«З початку великої війни чимало громадян віком 60 і більше років виявили бажання долучитись до захисту України. Але в українському законодавстві є обмеження щодо залучення до служби такої категорії громадян. Наш законопроєкт знімає ці обмеження»
У зйомках відео взяли участь артистки, інфлюенсери та музиканти, які так само підтримують рівність та активність у соціальних питаннях: Маша Кондратенко, Кажанна, Brykulets, Структура Щастя, Renie Cares, badactress, Олександр Заїка, анастимоза, Скажи Щось Погане, Лея, provulok та інші.
Цей день 1969 року вважається символічною датою народження інтернету
7 квітня 2023 року - п'ятниця. Цього дня 34 роки тому у результаті пожежі затонув радянський атомний підводний човен "Комсомолець" - загинуло 42 з 68 членів екіпажу. А у 1954 році народився американський кіноактор Джекі Чан. Сьогодні - 408 день повномасштабної війни Росії проти України. Ми зібрали найважливіші події, якими відомий цей день в історії.
Відзначається щорічно 7 квітня починаючи з 1950 року. Цього дня 1948 року набрав чинності Статут Всесвітньої організації здоров'я (ВОЗ). Ідея Всесвітнього дня здоров'я була висунута вже на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я в 1948. Але 1948 року цей день відзначався 22 липня, в день ратифікації Статуту ВОЗ.
ВОЗ присвячує кожен щорічний Всесвітній день здоров'я будь-яким темам і проводить різні пропагандистські заходи, як в цей день, так і тривалий час після 7 квітня. Зокрема, їм приділяють увагу Генеральний секретар ООН і Генеральний директор ВОЗ у своїх щорічних посланнях, присвячених цьому дню.
Благовіщення – важливе християнське свято річного циклу. У народному розумінні Благовіщення – початок весняно-літнього півріччя. Сама ж назва свята тлумачиться ширше. Воно асоціюється не тільки з повідомленням Діві Марії про появу на світ Сина Божого, а ще й із благою звісткою про пробудження землі від сну і настанні весни.
У православному християнстві це одне з найважливіших свят. Благовіщення святкують приблизно від IV століття – 25 березня за григоріанським календарем, близько до весняного рівнодення, і 7 квітня за юліанським. Згадується у Новому Заповіті описаного у Євангелії від Луки (Лук 1:26-38).
Після весілля Марії з Йосипом, до неї в Назарет з благою звісткою прийшов архангел Гавриїл та приніс радісну звістку (благу вістку) про те, що вона скоро народить Спасителя-Ісуса Христа та промовив такі слова: «Радуйся, благодатна, Господь з Тобою! Благословенна Ти між жінками. І благословен плід лона Твого!».
Діва Марія прийняла цей найвищий дар – бути Матір’ю самого Божого Сина. Тому символом свята є білі голуби у синьому небі – як втілення благої звістки. Крім того, синій є кольором Богородиці, тому в цей день священники одягають блакитні ряси. У православних вірян одна з найпоширеніших молитв – «Богородице Діво, радуйся», «Отче наш», а в католиків західного обряду ця молитва відома – «Аве Марія».
1348 — чеський король та імператор Священної Римської імперії Карл IV заснував у Празі Карлів університет
1652 — голландець Ян Ван Рібек заснував в Південній Африці форт Кейптаун
1795 — у Франції прийнято закон, яким вводилась метрична система та визначались одиниці довжини метр і маси — кілограм
1827 — англійський фармацевт Джон Вокер створив сірники.
1906 — чергове виверження вулкана Везувій, яке сколихнуло Неаполь
1927 — здійснено першу публічну телепередачу на велику відстань: виступ міністра Герберта Гувера показали з Вашингтона до Нью-Йорка
1943 — швейцарський хімік Альберт Гофманн синтезував ЛСД. Цей день також називають День велосипеда, адже Гофманн випробував ЛСД на собі та поїхав додому на велосипеді, коли його стан кардинально змінився.
1946 — колишня Східна Пруссія стала Кенігсберзькою областю у складі РРФСР.
1948 — набув чинності статут Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).
1964 — IBM анонсувала обчислювальну систему System/360.
1969 — символічна дата народження Інтернету, публікація RFC 1.
1992 — Республіка Сербія проголосила свою незалежність.
2003 — американські війська зайняли Багдад.
Джекі Чан (нар. 7 квітня 1954, Сполучене королівство) - гонконзький, китайський та американський кіноактор, режисер, продюсер, каскадер, сценарист і співак. Почав свою акторську кар'єру в 1962 році і продовжує досі зніматись у фільмах. Володар почесної премії «Оскар» за видатні заслуги в кінематографі 2016 року.
За підсумками 2019 року перебуває на 11-му місці рейтингу Forbes серед найбільш високооплачуваних акторів; його заробіток склав $40 млн (80-те місце в загальному рейтингу знаменитостей).
1506 — Франциск Ксав'єр, католицький святий та чудотворець, місіонер Азії, єзуїт.
1770 — Вільям Вордсворт, відомий англійський поет.
1880 — Олександр Богомазов, український графік та живописець.
1889 — Габріела Містраль, чилійська поетеса, просвітниця та борець за права жінок.
1915 — Біллі Холідей, американська джазова співачка, яку називають "Леді-джаз".
1919 — Омелян Пріцак, український історик, мовознавець, а також засновник і директор Українського наукового інституту Гарвардського університету.
1930 — Ів Роше, французький підприємець, який створив косметичну корпорацію "Yves Rocher".
1939 — Френсіс Форд Коппола, американський кінорежисер (Хрещений батько).
1964 — Рассел Кроу, австралійський актор, лауреат премії Оскар (Гладіатор, Робін Гуд).
Нагадаємо, для українського ринку стрітфуда, як і для будь яких закладів, рік з початку агресії Росії був не схожий ні на що з попереднього досвіду. Анна Абрамова, керуюча закладів Manana та Hoppy Pub у Дніпрі, пригадує, що не відчинились вони лише раз за весь час воєнних дій. А працювали у перші дні тому, що відчували, як потрібні людям.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.