“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Останнім часом в Україні зросла кількість вакансій на ринку праці, нині їх більше, ніж резюме з пошуку роботи
У березні 2023 року тривало також пожвавлення ринку праці України, зокрема, кількість вакансій зростала швидше, ніж кількість резюме. Втім, зайнятість залишалася низькою, це стримувало збільшення доходів домогосподарств.
Як зазначили в НБУ, у березні зростання кількості резюме стабілізувалося, а кількість вакансій переважно продовжувала зростати.
"У результаті кількість претендентів на одну вакансію помітно знизилася порівняно з 2022 роком, але усе ще залишається значно вищою за рівень до 24 лютого 2022 року", - йдеться в огляді.
Кількість ваканій на ринку за підсумками березня зросла до 91% від базового рівня початку 2022 року. А кількість шукачів роботи у березні зменшилася до 109% від базовго рівня.
"Зважаючи на стабілізацію електропостачання та поступове відновлення загальної ділової активності, можна з певним оптимізмом дивитися на подальший розвиток ситуації на ринку праці", - заявили в Центрі економічної стратегії.
Значна частина українців досі не працює, що ускладнює фінансовий стан домогосподарств. За опитуванням групи "Рейтинг", частка тих, хто втратив роботу і досі не знайшов нову, майже незмінна (36%). Складніше знайти роботу ВПО - не працює 51%.
За опитуванням Центру Разумкова, у більшості (53%) за рік доходи зменшилися, зросли лише у 6%. Найбільше постраждали старші люди, мешканці територій бойових дій та ВПО. Основне джерело доходів - оплата праці (40% від постійної роботи, 8% від тимчасової, 3% від власного бізнесу).
На початку року доходи домогосподарств залишалися стриманими (зокрема через перегляд підходів до виплат військовим), що лише частково компенсувалось індексацією пенсій, йдеться у звіті.
Нагадаємо, валовий внутрішній продукт (ВВП) України знизився на 30,3% у 2022 році. Згідно з прогнозом Міжнародного валютного фонду (МВФ), у 2023 році він може коливатися від падіння на 3,0% до зростання на 1,0%. Там вважають, що надалі економіка України зростатиме: у 2024 році – на 3,2%, у 2025 році – на 6,5%, у 2026 році – на 5,0% і у 2027 році – на 4,0 %.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.