Ціна на нафту обвалилася: якими будуть ціни на українських АЗС в травні

Ціни на АЗС на цьому тижні залишатимуться переважно незмінними

Щаслива водійка Фото - Getty Images
Щаслива водійка Фото - Getty Images

На початку травня ціни на еталонні марки нафти продемонстрували найбільше тижневе падіння на фоні новин щодо збільшення видобутку членами картелю ОПЕК+. З іншого боку стрімке падіння стримується сигналами про готовність Китаю до тарифних перемовин зі США. В умовах невизначеності щодо довгострокових трендів український ринок бензину та дизпалива зберігає потенціал до здешевшання пального на АЗС на 1 грн/л. Тоді як ціни на автогаз залишаються стабільними, оскільки зниження котирувань значною мірою компенсується збільшенням споживання. 

Найбільшим фактором, який зумовив падіння світових цін на нафту наприкінці минулого тижня стало очікування зустрічі представників ОПЕК+, де повинні були ухвалити рішення щодо політики видобування у червні. За інформацією Reuters, члени картелю вже у суботу 3 квітня домовились збільшити видобування нафти на 411 тис. барелів на добу в червні. Видання зазначає, що Саудівська Аравія тисне на інших членів ОПЕК+, вимагаючи прискорити збільшення видобутку, щоб таким чином покарати Іран та Казахстан, які не дотримувались квот на видобування. Це спричинило подальше стрімке зниження цін на еталонні марки нафти вже в понеділок 5 травня. 

Ціни на нафту впали більш ніж на два долари за барель на початку азійських торгів у понеділок, 5 травня. Падіння відбувається через намір ОПЕК+ ще більше прискорити зростання видобутку нафти, повідомляє Reuters. Зазначається, що ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 2,04 долара за барель, або на 3,33%, до 59,25 долара за барель, тоді як американська нафта марки WTI знизилася на 2,10 долара, або на 3,60%, до 56,19 долара за барель. 

Обидва контракти досягли найнижчого рівня з 9 квітня на відкритті торгів у понеділок після того, як ОПЕК+ домовилася прискорити зростання видобутку нафти другий місяць поспіль, збільшивши видобуток у червні на 411 000 барелів на день.Згідно з розрахунками Reuters, збільшення видобутку у червні призведе до загального сукупного збільшення видобутку за квітень, травень та червень до 960 000 барелів на добу, що становить 44% скорочення від 2,2 мільйона барелів на добу, узгоджених з 2022 року.

Ціни на пальне у мережевих АЗС України

Image Оновлено станом на 02.05.2025
А95+
А95
ДП
ГАЗ
KLO
56.89
55.49
55.89
36.5
SOCAR
59.82
56.66
55.82
35.82
WOG
60.99
57.99
56.99
36.98
БРСМ-Нафта
-
50.99
49.34
33.69
ОККО
60.99
57.99
56.99
36.99
Укрнафта
55.99
52.99
51.99
33.99

“Зараз через фактор Трампа дуже важко робити довгострокові прогнози. За теперішніх обставин ми бачимо потенціал до зниження цін на АЗС на 1 грн/л на цьому тижні. Але ніхто не гарантує, що завтра на фоні якихось нових, нафта не підскочить в ціні”, - каже Дмитро Льоушкін, засновник групи компаній "Прайм".

За його словами, великодні свята дали певний поштовх до споживання пального наприкінці квітня та на початку травня, проте порівняно з аналогічним періодом минулого року споживання дизелю та бензину є нижчим в середньому на 10%.

За словами засновника системи торгівлі скрапленим газом Sintonec LPG Михайла Шубана, на цьому тижні газ в гурті може здорожчати в межах 1-2 тис. грн/тонна, залежно від того який обсяг пропан-бутану буде надходити в країну через Дунайські порти. Ціни на АЗС на цьому тижні залишатимуться переважно незмінними.

“Головним фактором є зростання попиту. Початок активного сезону споживання пожвавив ринок, хоча зростання цін буде стримуватись здешевшанням ресурсу на Півдні”, - каже Михайло Шубан, Засновник системи торгівлі скрапленим газом Sintonec LPG. 

За його словами, трейдери, які імпортують газ через Дунайські порти, очікують збільшення маржі на цьому тижні, бо внутрішні ціни підвищились через зростання споживання, проте закупівельні ціни знизились через зниження котирувань Sonatrach.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube