Раніше влада США цю страшу в'язницю закрила через її наддороге утримання
Президент США Дональд Трамп вирішив відновити роботу в'язниці для найнебезпечніших злочинців на острові Алькатрас. Цю сташну тюрму закрили ще у далекому 1963 року. Тоді влада США вирішила, що утримання цього закладу наддороге для американських платників податків.
Про наміри відновити роботу найсуворішої в'язниці Алькатрас Дональд Трамп повідомив у своїй соцмережі Truth Socia. Він доручив Федеральному бюро в'язниць спільно з Мін'юстом, ФБР і Міністерством внутрішньої безпеки США відкрити розширену і перебудовану "Алькатрас" для утримання "найбезжальніших і найжорстокіших" злочинців США. За словами Трампа, відновлення закладу покарань стане "символом закону, порядку та справедливості".
Влада США закрила "Алькатрас" через надвисокі витрати на утримання. Близько 30 останніх ув'язнених перевели до інших установ, а пізніше об'єкт перетворили на об'єк паломництва для туристів.
Загалом в'язниця проіснувала майже 30 років. За цей час жодному злочинцеві не вдалося втекти звідти.
Серед найвідоміших ув'язнених "Алькатрасу" — легендарний бандит і мафіозі Аль Капоне, який потрапив до цієї в'язниці у 1934 року.
Аль Капоне був привезений в Алькатрас всього лише через 10 днів після його відкриття. Відсидівши вже кілька років у в'язниці Атланти, він був переведений в Алькатрас після того, як виявили, що він підкупив тюремних охоронців і був лідером ув’язнених. Через винятково суворий режим в Алькатрасі, він не отримував вже тих пільг, як бос мафії і був змушений працювати під час свого перебування в тюрмі. Від адміністрації отримав дозвіл мати банджо і грав у тюремному ансамблі.
Роки в Алькатрасі підірвали його здоров’я, адже він хворів на сифіліс, який заробив ще в молоді роки працюючи викидайлом в будинку розпусти в Чикаго. Останній рік ув’язнення він провів в тюремній лікарні і вийшов на волю щоб прожити свої останні вісім років у своєму особняку у Флориді, повністю втративши свій кримінальний вплив.
В Алькатрасі відбував покарання і бос єврейської мафії Майер Харріс "Міккі" Коен. У в'язниці він відсидів рік з перервою в 6 місяців. Він був єдиним в’язнем якого відпустили під заставу.
Тут "сидів" і знаменитий наркобарон Френк Моріс. Він мав довгу історію перебування по в'язницях, в основному за зберігання наркотичних засобів і за збройний розбій. Був засуджений до 14 років позбавлення волі і в 1960 році і відправлений в Алькатрас.
Цей чоловік мав надзвичайно високий IQ – близько 133 пунктів, він швидко почав будувати плани втечі з сусідами по камері Алленом Уестом і братами Джоном і Кларенсом Енглінами. Витративши два роки на підготовку вони здійснили спробу втечі, яка не вдалася лише Аллену Весту.
Брати Енгліни були засуджені за пограбування банку з допомогою іграшкових пістолетів. Після кількох невдалих спроб втечі з попередніх в’язниць, охоронці були проінструктовані що брати – особливо небезпечні, однак охорона вважала, що з в’язниці неможливо втекти, тому їх помістили в сусідні камери.
Мабуть з найвідоміших в’язнів Алькатраса є Роберт Страуд, якого змальовано у голлівудському фільмі 1962 "Птахолов з Алькатраса". Фільм висувався на номінацію Оскар за кращу чоловічу роль.
Страуд був засуджений за те що застрелив впритул чоловіка в 1909 році. Страуд здався поліції і був засуджений до 12 років позбавлення волі. Він був жорстоким і тюремні психіатри вважали його психопатом. Врешті-решт він забив до смерті тюремного охоронця і його термін увезення став довічним.
Також в "Алькатрасі" був і Елвін Карпіс "Жахливий". Він був лідером сумно відомою банди Баркера-Карпіса, однієї з найстаріших та найвідоміших банд часів Великої депресії. Прізвисько "Жахливий" він отримав за свою зловісну посмішку. Його банда займалася традиційними банківськими пограбуваннями та викраденнями багатих людей з метою отримання викупу.