Окупанти також продовжують штурмувати і під Торецьком
Українські військові маютьнові успіхи під Торецьком, але і росіяни продовжують свій тиск на цьому напрямку. Окупанти також посиили штурми на Луганщині під Куп'янськом. Вони також використовують мотоцикли для швидких моторизованих штурмів на Лиманському напрямку. На Сумщині бойові дії тривають поблизу Біловодів, Водолаги, та Локні. На Харківщині росіяни атакували біля Вовчанська та Тихого, але безуспішно.
Детальніше про актуаьльну ситуацію на фронті йдеться у новому звіті інституту вивчення війни (ISW) від 4 травня. Аналітики оприлюднили карти, де зафіксовані поточні позиції українських та російських військ.
У Курській області РФ тривають обмежені бойові дії. Російські війська продовжують спроби витіснити українські підрозділи з цього регіону РФ.
У Бєлгородській області РФ протягом 3-4 травня російські воєнні блогери заявили, що українські сили все ще присутні в обмеженій кількості на північному заході Бєлгородської області — біля сіл Поповка та Демидівка, які розташовані на північний захід від самого Бєлгорода.
У Брянській області РФ 4 травня українські сили ймовірно завдали удару по підприємству оборонно-промислового комплексу РФ. Так, керівник Українського центру протидії дезінформації, лейтенант Андрій Коваленко, повідомив, що дрони невстановленого типу атакували завод "Стріла" в Суземці. За його словами, це підприємство займається виробництвом електроніки та радарного обладнання для потреб російського оборонпрому.
Губернатор Брянщини Олександр Богомаз 4 травня підтвердив, що дрони справді влучили по підприємству в Суземці, внаслідок чого спалахнула пожежа.
Російське видання "Astra" зазначає, що це вже не перша атака на "Стрілу". Раніше це підприємство атакували двічі: у грудні 2023 року та у листопаді 2024 року.
4 травня російські сили продовжили наступальні дії в північній частині Сумської області. В ISW наголошують, що окупанти не досягли підтверджених успіхів. Бойові дії продовжуються на північ від Сум — зокрема, у районах населених пунктів Біловоди та Водолаги, а також на північний схід від Сум — поблизу Локні.
Російські війська 4 травня продовжили наступальні дії на Харківському напрямку, але просування не досягли. 3 та 4 травня окупанти атакували на північний схід від Харкова — в районах населених пунктів Вовчанськ та Тихе.
Російські війська нещодавно просунулись у напрямку Куп’янська. Геолокаційні відеоматеріали, опубліковані 1 травня, свідчать про нещодавнє просування окупантів на північний захід від села Західне (на північ від Куп’янська). 3 і 4 травня росіяни атакували на південний схід від Куп’янська — біля населених пунктів Піщане і Новоосинове, а також на південь від міста — в районі Глушківки.
4 травня російські війська продовжили наступ на напрямку Борової, однак підтвердженого просування не було. 3 і 4 травня вони атакували на північний схід від Борової — в районі села Загризове, а також на захід — поблизу Копаного та Твердохлібового.
Також 4 травня російські війська продовжували наступ на Лиманському напрямку, але знову без підтверджених успіхів. 3 і 4 травня були зафіксовані атаки: на північний схід від Лимана — в районах Колодязі, Зелена Долина, Ольгівка, Липове, Рідкодуб і Ямполівка; на схід від Лимана — поблизу Торського; на південний схід — у лісовому масиві Сіверського лісництва.
Один із російських військових блогерів заявив, що українські сили здійснили контратаку на лінії Нове — Зелена Долина (північно-східніше Лимана).
Своєю чергою, військовослужбовець Нацгвардії України повідомив 4 травня, що росіяни використовують мотоцикли для швидких моторизованих штурмів на Лиманському напрямку. За його словами, на кожному мотоциклі зазвичай їде двоє: водій і стрілець, і навіть у разі ураження одного з них українським дроном — інший продовжує атаку.
Російські війська 4 травня продовжили наступальні дії на Сіверському напрямку, однак просунутися не змогли. 3 і 4 травня вони вели бойові дії: на північний схід від Сіверська — поблизу Григорівки, на схід — у районі Верхньокам’янського, на південний схід від Івано-Дар’ївки.
Також 4 травня тривали російські наступальні дії на напрямку Часового Яру, але просування не зафіксовано. 3 і 4 травня росіяни атакували: безпосередньо біля Часового Яру, на північ від міста — у напрямку Майського, на південь — у напрямку Предтечиного, на південний схід — поблизу Білої Гори.
Генштаб України 4 травня повідомив, що українські сили нещодавно завдали удару по командному пункту російської 6-ї мотострілецької дивізії (3-й армійський корпус) у Бахмуті — тобто в тилу російських військ, західніше від Часового Яру.
Також українські й російські війська нещодавно просунулися на напрямку Торецька. Геолокаційні відео, опубліковані 4 травня, свідчать про те, що українські сили нещодавно просунулися в південній частині Новоспаського (на захід від Торецька). Інші геолокаційні кадри, також від 4 травня, показують, що російські війська просунулися на південь від Старої Миколаївки (південний захід від Торецька).
Російські військові блогери стверджують, що війська РФ просунулися: на південь від Олександрополя, на північ від Березівки, на схід від Тарасівки (всі — південний захід від Торецька).
Також одне з російських джерел повідомило, що підрозділи 68-го танкового полку (150-та мотострілецька дивізія, 8-ма загальновійськова армія, Південний військовий округ) нібито просунулися в бік Романівки (південний захід від Торецька). Утім, в ISW цих заяв не змогли підтвердити.
3 і 4 травня росіяни вели наступ: біля самого Торецька, на захід — біля Дружби, на північ — поблизу Дачного, Диліївки й Кримського, на південний захід — у районах Зеленого Поля, Тарасівки, Єлизаветівки та в напрямку Олександрополя, Старої Миколаївки, Романівки, Гнатівки й Нової Полтавки.
Один із російських блогерів заявив, що українські сили провели контратаку поблизу Новоолексіївки (на захід від Торецька).
На Покровському напрямку російські військові блогери стверджують, що війська РФ просунулися поблизу Малинівки (на схід від Покровська). Протягом 3 і 4 травня російські сили вели бойові дії: на схід від Покровська — біля Новоторецького, Миролюбівки, Проміня і в напрямку Малинівки, на південний схід — біля Лисівки, на південь — поблизу Шевченка і Новоукраїнки, на південний захід — біля Звірового, Новосергіївки, Удачного і Котлиного. Один із російських блогерів заявив, що українські сили здійснили контратаку в Котлиному й Удачному.
Речник ОСУВ "Хортиця" полковник Віктор Трегубов повідомив, що російські війська постійно ротує особовий склад на покровському напрямку і залучає резерви. За його словами, з початку 2025 року Росія рідше використовує важку техніку, компенсуючи це масованим застосуванням мотоциклів — від 10 до 100 одиниць у штурмах.
Речник української бригади, що діє на цьому напрямку, зазначив, що росіяни нещодавно підтягнули підкріплення і намагаються взяти трасу E-50 (Покровськ—Павлоград) під вогневий контроль.
За його словами, РФ спершу кидає в бій новобранців, погано підготовлених бійців, колишніх ув'язнених і боржників. Капітан однієї з українських бригад повідомив, що російські війська атакують мотоциклами і дрібними групами піхоти під прикриттям техніки з системами РЕБ (радіоелектронної боротьби). Він додав, що мотоштурми стали частішими через покращення погоди і що мотоциклісти проходили підготовку. У мотоколонах системи РЕБ розміщуються спереду, посередині та позаду.
Також один із російських блогерів заявив, що активні бойові дії поблизу Лисівки були призупинені, оскільки туди перекидають додаткові сили, ймовірно, для посилення наступу. Блогер також повідомив про удар дроном-камікадзе "Шахед" по позиціях ЗСУ біля Володимирівки (північний схід від Покровська, ближній тил України).
На Новопавлівському напрямку російські війська 4 травня продовжили наступальні дії, але не мали підтверджених успіхів. Один із російських блогерів заявив, що підрозділи 27-ї мотострілецької дивізії (2-га армія, Центральний військовий округ) захопили Новоолександрівку (північний схід від Новопавлівки). Інші повідомляють, що російські війська увійшли до Котлярівки (на схід від Новопавлівки), подолавши глибокий рів за допомогою драбини. Один блогер припустив, що поселення могло бути повністю захоплене. Ще одне джерело заявило про просування РФ на 900 метрів у бік Троїцького (південний схід від Новопавлівки). Усі ці заяви в ISW наразі не змогли підтвердити.
3 і 4 травня російські сили наступали: на північний схід — біля Новоолександрівки, на схід — біля Котлярівки, на південний схід — у районах Троїцького і Богданівки.
Напрямок Курахового: 4 травня російські війська продовжили наступальні дії, але просування не було. 3 і 4 травня російські сили атакували: на захід від Курахового — поблизу Багатиря, Костянтинополя, Олексіївки та Андріївки, на південний захід — у районі Одрадного. Один із російських блогерів стверджує, що українські війська здійснили контратаки біля Багатиря та Одрадного.
Напрямок Великої Новосілки: російські війська 4 травня також продовжили наступ, але не досягли підтверджених успіхів. Російське джерело стверджує, що українські сили просунулися до північної частини Веселого (північний захід від Великої Новосілки) після успішних контратак. Російські воєнкори стверджують, що російські сили просунулися в Малинівку (південний захід від Великої Новосілки), на північний захід від Новосілки (захід від Великої Новосілки), а також поблизу Федорівки (північний захід від Великої Новосілки) та Веселого. Один з воєнкорів стверджує, що підрозділи 394-го мотострілецького полку (127-а мотострілецька дивізія, 5-а загальновійськова армія, Східний військовий округ) повернулися на фронт після відпочинку та відновлення боєздатності, і просунулися поблизу Привільного (північний захід від Великої Новосілки) та Новосілки.
Російські сили проводили наступальні дії на північний захід від Великої Новосілки поблизу Федорівки, Привільного, Шевченка, Веселого і Бурлацького; на захід від Великої Новосілки поблизу Новосілки та в напрямку Зеленого Поля; і на південний захід від Великої Новосілки поблизу Рівнополя та в напрямку Новополя 3 і 4 травня. Російські воєнкори стверджують, що українські сили проводили контратаки біля Малинівки, Федорівки, Дніпроенергії (північний захід від Великої Новосілки), Вільного Поля (північний захід від Великої Новосілки) та Веселого.
Склад сил: Підрозділи 39-ї мотострілецької бригади (68-й армійський корпус, Східний військовий округ) ймовірно діють поблизу Малинівки. Підрозділи 394-го мотострілецького полку (127-а мотострілецька дивізія, 5-а загальновійськова армія, Східний військовий округ) ймовірно діють поблизу Новосілки. Підрозділи 11-ї армії ППО та ВПС (Повітряно-космічні сили РФ, Східний військовий округ) ймовірно завдають ударів по українських позиціях поблизу Зеленого Поля.
Російські сили проводили обмежені наступальні дії на схід від Гуляйполя, поблизу Високого (колишнє Червоне) 4 травня, однак просування не досягли. Російські сили продовжили наступальні дії в західній частині Запорізької області 4 травня, але без просування.
Російські сили здійснили наземні атаки на південний схід від Оріхова поблизу Новопокровки; на південь від Оріхова поблизу Новоданилівки; на південний захід від Оріхова поблизу Степового та П’ятихаток; а також на захід від Оріхова поблизу Новоандріївки, Щербаків та Кам'янського 3 і 4 травня.
Представник Південної групи сил Української добровольчої армії Сергій Братчук повідомив 4 травня, що російські сили не просунулися після досягнення лінії Щербаки - Лобкове в березні 2025 року, а українські сили знищили значну кількість живої сили, техніки та мотоциклів 58-ї об'єднаної армії Росії (ОА, Південний військовий округ, ПВО) в цьому напрямку.
Російські сили здійснили наступальні операції в напрямку Херсона 4 травня, але просування не відбулося. Російські сили продовжили наземні атаки на схід від Херсона поблизу Антонівського мосту та на островах в дельті Дніпра поблизу Кізомиза (південний захід від Херсона) 3 і 4 травня.
Українські джерела повідомили 4 травня, що російські сили збільшили активність в напрямку Херсона і в основному здійснюють розвідувальні операції проти українських оборонних позицій, щоб захопити плацдарм на островах в дельті Дніпра, а потім просунутися на західний (правий) берег. Братчук повідомив, що російські сили не постачають або евакуюють піхоту, яка використала човни для висадки на острови в дельті Дніпра. Представник Південних сил оборони України, полковник Владислав Волошин, повідомив, що російські сили намагаються закріпитися на острові в дельті Дніпра з метою обстрілювати і атакувати українські лінії комунікацій (ГЛК).
Українські Сили оборони рознесли командний пункт 6-ї мотострілецької дивізії російської армії під Бахмутом на окупованій частині Донеччини. У неділю, 4 травня, Генштаб ЗСУ офіційно підтвердив цю інформацію.
Атака скоротила спроможності окупантів керувати на ключовій ділянці фронту — Покровському напрямку. Наразі ворог підраховує втрати.