"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Нові норми впроваджені на період дії воєнного стану і розповсюджуються не на всіх
Під час дії воєнного стану в Україні роботодавці можуть встановлювати тривалість робочого часу для співробітників до 60 годин на тиждень. Тобто це більше ніж звичні 8 годин п'ять днів на тиждень. Це стосується не всіх, а тільки громадян, які задіяні на об'єктах критичної інфраструктури.
Згідно з даними Державної служби України з питань праці, нововведення регламентує закон, ухвалений у березні 2022 року. Окрім збільшення часів роботи, в українців також можуть забрати ще й по одному вихідному щотижня. Для того, щоб набрати встановлену кількість годин, потрібно буде працювати 6 днів на тиждень по 10 годин, або 5 днів - по 12 годин.
Збільшення кількості робочих годин стосується працівників, які задіяні на об'єктах критичної інфраструктури (в оборонній сфері та сфері забезпечення життєдіяльності населення). Виключення становлять лише категорії, яким на законодавчому рівні встановлена тривалість робочого часу у період дії воєнного стану до 40 годин на тиждень.
Зазначається, що вирішувати хто і скільки буде працювати може безпосередньо роботодавець. Саме він встановлює час початку та закінчення зміни, кількість вихідних на тижні, а також рівень зарплатні. Проте, згідно з законом, при збільшенні робочого часу він повинен підвищити зарплатню своїм співробітникам.
На час воєнного стану в Україні було змінено досить багато норм. Торкнулися вони і трудового законодавства. Зокрема були скасовані та не діють наступні норми КЗпП:
Раніше Інформатор писав, що з 1 липня в Україні запустили програму "єДопомога". Її мета - створення робочих місць і допомога підприємцям у започаткуванні власної справи. Також повідомляли, чи можна в Україні офіційно працювати на двох роботах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.