3 лютого - Міжнародний день боротьби з ненормативною лексикою. Цей день в історії

Читать на русском

В США цього дня згадують подвиг чотирьох капеланів, які рятували людей з тонучого корабля у Другу світову

Читать на русском
3 лютого - Міжнародний день боротьби з ненормативною лексикою. Цей день в історії
Міжнародний день боротьби з ненормативною лексикою

В США цього дня згадують подвиг чотирьох капеланів, які рятували людей з тонучого корабля у Другу світову

3 лютого 2023 року - п'ятниця. В цей день 94 роки тому завершився Перший конгрес Українських націоналістів у Відні, під час якого створено Організацію українських націоналістів під керівництвом Євгена Коновальця. А 1994 року Верховна рада України ратифікувала Договір про скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-1). Сьогодні - 345-й день війни Росії проти України. До весни залишився 25 днів. Ми зібрали найважливіші події, якими відомий цей день в історії.

3 лютого в світі відзначають День боротьби з ненормативною лексикою та Всесвітній день вільного кохання. Сьогодні в США відзначають День чотирьох капеланів. Чотири капелани, яких ще називають Безсмертними або Дорчестерськими капеланами, під час Другої світової війни загинули, рятуючи цивільних і військових 3 лютого 1943 року, коли затонув американський військовий корабель SS Dorchester. З 904 осіб на борту загинули 674 людини та ще одна померла згодом з 230 врятованих.

У Таїланді сьогодні — День ветеранів. В'єтнам святкує День створення Комуністичної партії. У Мозамбіку — День героїв. На Сан-Томе і Принсіпі — День полеглих. Гондурас відзначає День Діви Суяпи. А в Японії сьогодні свято сецубун — день перед початком весни за старим японським календарем Японії. Назва свята буквально означає «сезонний поділ».

День боротьби з ненормативною лексикою

Сьогодні у світі відзначають День боротьби з ненормативною лексикою. Дату закріпили, щоб виховати культуру спілкування у дітей та зменшити кількість лайливих слів у лексиконі дорослих.

Ненормативна лексика зустрічається у будь-якій мові, проте деякі використовують лайку через брак лексики. Вважається, що лайливі слова заважають культурному та грамотному мовленню, а також можуть сигналізувати про психологічні проблеми. Людей, які постійно лаються, вважають агресивними, нечесними і менш розумними, ніж їхні однолітки.

Всесвітній день вільного кохання

3 лютого - Всесвітній день вільного кохання
Всесвітній день вільного кохання

Також 3 лютого відзначають Всесвітній день вільного кохання. Подія зародилася в Німеччині, проте конкретної інформації про засновників та дату першого святкування не маємо. Не дивлячись на незвичність такого дня, він все ж таки швидко поширився й отримав підтримку частини суспільства.

У це «свято» організовується низка заходів для прихильників вільних стосунків: телебачення транслює тематичні передачі, на яких медики розповідають про важливість контрацепції; різноманітні організації надають послуги для учасників свята.

Створення Організації українських націоналістів

3 лютого - Створення Організації українських націоналістів
Створення Організації українських націоналістів

3 лютого 1929 року у Відні завершив роботу Конгрес представників націоналістичних організацій, на якому було проголошено створення Організації українських націоналістів на чолі з полковником Євгеном Коновальцем і озвучені загальні світоглядні засади, політичне бачення поточної ситуації та форми діяльності.

Чим ще відзначився цей день в історії

301 — регент Сіма Лунь скинув і відправив у вигнання імператора Хуей-ді, проголосивши себе імператором Західної Цзінь.

1014 — Гаральд ІІ Свенсон проголошений королем Данії

1488 — португальський мореплавець Бартоломеу Діаш досяг мису Доброї Надії.

1509 — португальська ескадра Франсішку де Алмейди перемогла об'єданий флот гуджаратів, мамелюків і заморинів у битві при Діу, що дозволило Португалії захопити ключові порти в Індійському океані.

1690 — в англійській колонії Массачусетс вперше в Америці увійшли в обіг паперові гроші.

1830 — Росія, Велика Британія і Франція підписали Лондонський протокол, яким визнали Грецію незалежною конституційною монархією. До цього протягом кількох століть Греція перебувала під ярмом османського султана.

1851 — французький фізик Леон Фуко детально описав експеримент з вільним маятником, установивши тим самим закон відхилення площини його коливання через обертання Землі навколо осі.

1867 — Муцухіто став імператором Японії.

1930 — в Індії вперше членом місцевої ради став представник касти недоторканних.

1950 — в Лондоні за звинуваченнями у передачі державної таємниці агентам КДБ арештовано ядерного фізика Клауса Фукса.

1954 — Єлизавета II прибула в Сідней і стала першим британським монархом, що відвідав Австралію.

1958 — у Гаазі підписано договір про створення Бенілюксу — економічного союзу Бельгії, Нідерландів та Люксембургу.

1959 — в авіакатастрофі в штаті Айова загинули молоді зірки рок-н-ролу Річі Валенс, Біг Боппер і Бадді Холлі.

1959 — катастрофа літака Lockheed L-188 Electra в Нью-Йорку — загинули 95 людей.

1962 — уряд США запровадив ембарго на торгівлю з Кубою

1969 — Ясіра Арафата обрали новим лідером Організації визволення Палестини.

1977 — полковник Менгісту Хайле Маріам став одноосібним правителем Ефіопії після вбивства восьми членів правлячої Військової ради.

1981 — Гро Харлем Брундтланд очолила уряд Норвегії і стала першою у світі жінкою прем'єр-міністром.

1986 — Папа Римський Іван Павло II зустрівся в Калькутті з матір'ю Терезою.

1989 — в результаті збройного перевороту в Парагваї усунуто від влади генерала Альфредо Стреснера, який був президентом країни 35 років.

1994 — Верховна рада України ратифікувала Договір про скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-1).

1994 — президент США Білл Клінтон скасував економічне ембарго В'єтнаму, яке діяло 19 років.

1998 — на італійському гірськолижному курорті Кавалезе військовий літак, що заходив на посадку, перебив трос підйомника — загинули 20 осіб.

2010 — скульптура роботи швейцарського майстра Альберто Джакометті «Людина, що крокує» продана на аукціоні Sotheby's за рекордну суму в $104,3 млн.

2021 — в Україні рішенням РНБО заблоковані проросійські телеканали 112, ZIK та Newsone.

Цього дня народився митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній

3 лютого - день народження Епіфанія
Епіфаній - митрополит ПЦУ

Митрополит Епіфаній (у миру Думенко Сергій Петрович; 3 лютого 1979, село Вовкове, Одеська область) — митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України з 15 грудня 2018 року, голова Управління зовнішньоцерковних зв'язків ПЦУ.

Дитинство та шкільні роки пройшли в селі Стара Жадова Сторожинецького району Чернівецької області. 1996 року закінчив Старожадівську середню школу І-III ступенів. 1996 року вступив на навчання до Київської духовної семінарії, яку закінчив 1999 року за першим розрядом. У тому ж 1999 році вступив до Київської духовної академії, яку закінчив у 2003 році. Після успішного захисту кандидатської дисертації на кафедрі церковного права з темою «Формування церковно-канонічних збірників у Донікейський період та їхня характеристика» вченою радою Київської духовної академії присвоєно науковий ступінь кандидата богословських наук.

2006–2007 — стажування в Афінському національному університеті на Філософському факультеті (Греція). 30 серпня 2012 року після успішного захисту докторської дисертації на тему «Вчення Православної Церкви про спасіння в контексті неперервності святоотцівського передання» рішенням спеціалізованої вченої ради Київської православної богословської академії присвоєно науковий ступінь доктора богословських наук. 11 квітня 2019 року став почесним доктором Львівського національного аграрного університету.

Хто ще народився 3 лютого

1735 – Ігнацій Красицький, польський поет XVIII ст.
1809 – Фелікс Мендельсон-Бартольді, німецький композитор ("Італійська симфонія", "Шотландська симфонія", "Фінгалова печера"), диригент, автор весільного маршу, піаніст, засновник першої німецької консерваторії (Лейпциг, 1843 рік).
1821 – Елізабет Блеквелл, перша у світі жінка-лікар, яка отримала вищу медичну освіту.
1853 – Геннадій Ладиженський, український маляр.
1857 – Вільгельм Людвіг Йогансен, данський біолог, що ввів терміни "популяція", "ген", "генотип" і "фенотип".
1859 – Олаф Фінсен, фарерський політичний діяч, мер Торсгавна (1904 – 1909), перший в історії Фарерських островів фармацевт.
1859 – Гуго Юнкерс, німецький авіаконструктор.
1864 – Володимир Самійленко, український письменник.
1870 – Ада Негрі, італійська поетеса.
1872 – Іван Фомін, архітектор, один із засновників неокласицизму, автор будинку Кабінету Міністрів у Києві.
1874 – Гертруда Стайн, американська письменниця, авторка вислову "втрачене покоління".
1887 – Ґеорґ Тракль, австрієць, визнаний одним із найкращих поетів XX століття.
1889 – Карл Теодор Дреєр, данський кінорежисер-новатор, один з найвизначніших майстрів європейського кіномистецтва.
1898 – Алвар Аалто, фінський архітектор (його прізвищем відкриваються всі енциклопедії).
1904 – Гео Коляда (справжнє ім'я — Григорій Опанасович), український поет.
1909 – Сімона Вейль, французький філософ-містик.
1909 – Андре Каятт, французький кінорежисер.
1936 – Джеймс Бріджес, американський кінорежисер і сценарист ("Китайський синдром" – "Оскар", 1980).
1938 – Віктор Буоно, американський актор.
1939 – Майкл Чіміно, американський кінорежисер.
1951 – В'ячеслав Медвідь, український письменник.
1974 – Ігор Пелих, український телеведучий, журналіст, продюсер.

Нагадаємо, 2 лютого відзначається День бабака. Цього дня в Китаї землетрус вбив 820 тисяч людей, в США затримали Аль-Капоне, а Україна знищила свій передостанній стратегічний ядерний бомбардувальник Ту-160.

Бабак Тимко віщує, що весна у 2023 році настане у середині березня. Саме тоді, за його прогнозом, варто чекати на потепління. Він також обрав овоч, який варто їсти українцям.

Погода в Україні 3 лютого буде вологою, але відносно теплою. На більшості території прогнозують сніг з дощем. П'ятниця видасться хмарною. Йтиме невеликий мокрий сніг, вдень – невеликий дощ на Півдні, а на Закарпатті – помірні опади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.