У межах проекту Земельний банк заплановано 65 аукціонів, що охоплюють вони 9 областей України, найбільша кількість земельних ділянок зосереджена у Вінницькій, Запорізькій та Черкаській областях
1 жовтня стартують перші онлайн-аукціони у межах проекту "Земельний банк", які відкривають можливість прозорої оренди державних земель. Цей проект створює рівні умови для всіх учасників ринку, де кожен має можливість взяти участь в онлайн-аукціонах на справедливих умовах. Його мета – забезпечити нові можливості для розвитку сільського господарства. Про це 25 вересня повідомив Фонд держмайна.
Кількість оголошених аукціонів з оренди державних земель постійно зростає. Наразі їх вже 65 і охоплюють вони 9 областей України. Найбільша кількість земельних ділянок зосереджена у Вінницькій, Запорізькій та Черкаській областях. Сьогодні фермери та агрокомпанії мають можливість обрати землі з понад 4000 га. На аукціонах представлені земельні ділянки від невеликих господарств у 2 га до значних масивів у 262 га. Стартова ціна оренди – від 9 тис. гривень до 1,14 млн грн.
Переможе найвища пропозиція, яка буде визначена в ході прозорого онлайн-аукціону.
Ознайомитися з лотами можете в електронній торговій системі "Прозорро.Продажі" або на вебсайті "Земельного банку" в розділі "Мапа".
Брати в оренду державні землі може будь-який резидент України, як-от вимушено переміщена особа, фермер, ветеран війни, приватний підприємець або навіть аграрна компанія. Орендувати землю можна залежно від категорії земельної ділянки:
Управлінням цими землями займаються державні оператори Земельного банку. Першим таким оператором є ТОВ «Державний земельний банк», який на 100% належить державі.
Державні оператори Земельного банку перереєстровують земельні ділянки, готують усю необхідну документацію, та передають їх в суборенду на прозорих та конкурентних засадах через онлайн-аукціони на Prozorro.Продажі. Вони працюють, аби забезпечити справедливі умови й правову захищеність для усіх учасників аукціонів і орендарів, а також сприяють ефективному використанню земельних ресурсів у їхньому користуванні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.