1 жовтня стартують онлайн-аукціони оренди державних земель на строк від 14 до 25 років - як взяти участь

У межах проекту Земельний банк заплановано 65 аукціонів, що охоплюють вони 9 областей України, найбільша кількість земельних ділянок зосереджена у Вінницькій, Запорізькій та Черкаській областях

Фонд держмайна
Фонд держмайна

1 жовтня стартують перші онлайн-аукціони у межах проекту "Земельний банк", які відкривають можливість прозорої оренди державних земель. Цей проект створює рівні умови для всіх учасників ринку, де кожен має можливість взяти участь в онлайн-аукціонах на справедливих умовах. Його мета – забезпечити нові можливості для розвитку сільського господарства. Про це 25 вересня повідомив Фонд держмайна

Кількість оголошених аукціонів з оренди державних земель постійно зростає. Наразі їх вже 65 і охоплюють вони 9 областей України. Найбільша кількість земельних ділянок зосереджена у Вінницькій, Запорізькій та Черкаській областях. Сьогодні фермери та агрокомпанії мають можливість обрати землі з понад 4000 га. На аукціонах представлені земельні ділянки від невеликих господарств у 2 га до значних масивів у 262 га. Стартова ціна оренди – від 9 тис. гривень до 1,14 млн грн.

Переможе найвища пропозиція, яка буде визначена в ході прозорого онлайн-аукціону.
Ознайомитися з лотами можете в електронній торговій системі "Прозорро.Продажі" або на вебсайті "Земельного банку" в розділі "Мапа". 

Брати в оренду державні землі може будь-який резидент України, як-от вимушено переміщена особа, фермер, ветеран війни, приватний підприємець або навіть аграрна компанія. Орендувати землю можна залежно від категорії земельної ділянки: 

  • на 14 років – для вирощування однорічних насаджень
  • на 25 років – для вирощування багаторічних насаджень 

Як узяти участь в аукціоні з оренди державної землі?

  1. Обрати лот, ознайомившись із наданою інформацією про нього.
  2. Зареєструватись на будь-якому з підключених до системи майданчиків.
  3. Подати заяву на участь в аукціоні через е-кабінет.
  4. Сплатити реєстраційний та гарантійний збір.
  5. Взяти участь в аукціоні, запропонувавши свою переможну ставку.
  6. Пройти кваліфікацію.
  7. Укласти договір за результатами аукціону та сплатити суборендну плату за перший рік.

Управлінням цими землями займаються державні оператори Земельного банку. Першим таким оператором є ТОВ «Державний земельний банк», який на 100% належить державі.
Державні оператори Земельного банку перереєстровують земельні ділянки, готують усю необхідну документацію, та передають їх в суборенду на прозорих та конкурентних засадах через онлайн-аукціони на Prozorro.Продажі. Вони працюють, аби забезпечити справедливі умови й правову захищеність для усіх учасників аукціонів і орендарів, а також сприяють ефективному використанню земельних ресурсів у їхньому користуванні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube