Підготовка до вторгнення на Тайвань? Китай рекордно збільшив військовий бюджет

Підготовка до вторгнення на Тайвань? Китай рекордно збільшив військовий бюджет

Читать на русском

Оборонний бюджет Піднебесної у 2023 році поступатиметься за розміром лише витратам Сполучених Штатів

Читать на русском
Підготовка до вторгнення на Тайвань? Китай рекордно збільшив військовий бюджет
Піднебесна готується до війни

Оборонний бюджет Піднебесної у 2023 році поступатиметься за розміром лише витратам Сполучених Штатів

Китай прийняв рекордно великий оборонний бюджет на 2023 рік на тлі скромних показників запланованого економічного зростання. Витрати Піднебесної на армію становитимуть 225 мільярдів доларів. Пекін пояснює це зростанням «зовнішньої загрози», але аналітики вважають, що йдеться передовсім про підготовку до воєнного вторгнення в Тайвань.

Рекордний оборонний бюджет

Китай планує збільшити військові витрати через «ескалацію» загроз з-за кордону. Загалом оборонний бюджет піднебесної стане другим по величині у світі. Про це повідомили на засіданні парламенту КНР, передає Franse 24. Водночас Пекін оголосив, що метою економічного зростання на 2023 рік стане показник на рівні близько 5 %. Це один із найнижчих показників за останнє десятиліття.

Парламент Китаю
Рекордний оборонний бюджет прийняли на тлі невеликого заплановано економічного зростання. Фото: DW

Витрати на оборону КНР становлять 1,55 трильйона юанів, що еквівалентне 225 мільярдам доларів. Це на 7,2 відсотка більше, ніж минулого року. Розмір цьогорічного бюджету більш ніж удвічі більший, ніж десять років тому.

Витрати Китаю на оборону все ще значно нижче за витрати Сполучених Штатів — понад 800 мільярдів доларів. Але аналітики стверджують, що Пекін витрачає набагато більше грошей, ніж офіційно оголошено.

Вороги навкруг

Прем’єр-міністр Лі Кецян заявив делегатам китайського парламенту — Всекитайських зборів народних представників (ВЗНП), що «зовнішні спроби придушити і стримати Китай посилюються». У звязку із цим Пекін продовжує модернізувати та нарощувати свою армію, водночас здійснюючи тиск на Тайвань — острівну демократію, яку комуністична партія Китаю вважає своєю власною територією.

Армія КНР
Витрати на армію сягнуть 225 мільярдів доларів

Зараз Китай контролює найбільший  у світі за чисельністю військово-морський флот. Він продовжує розвивати свій флот атомних підводних човнів і ​​винищувачів. Попри таке зростання витрат на армію, Китайські офіційні особи намагаються позиціонувати себе як миролюбну державу, яка балансує витрати.

«Витрати Китаю на оборону у відсотках від ВВП залишаються стабільними упродовж багатьох років. Він залишається в основному стабільним, нижчим, ніж у середньому по світу», — сказав речник Всекитайських зборів народних представників Ван Чао.

Військові повинні «приділяти більше енергії навчанню в бойових умовах і посилювати військову роботу за всіма напрямками і сферами», додав він. 

Що було раніше

Збільшення витраті Китаю на армію відбувається на тлі значного погіршення Китайсько-американські відносин. Між двома найпотужнішими країнами світу наростає протистояння, за яке погіршилося через суперечки з приводу торгівлі, прав людини, низки інших питань, зокрема ставлення до війни в Україні та питання права Тайваню на самостійне урядування. Попри те, що Пекін заявляє про нейтральність, у Вашингтоні вважають, що Китай не лише допомагає путіну економічно, а й вивчає можливість постачати росії зброю.

Китай може вторгнутися на Тайвань у найближчі роки. Пекін наполегливо готується до можливих військових дії до силового захоплення острова. Як вважають, це може спричинити безпосереднє зіткнення військ США й Китаю.

Раніше ми розповідали про те, що російський опозиційний політик Михайло Ходорковський заявив, що якщо Україна програє — війна між США та Китаєм за Тайвань стане неминучою. Інформатор також розповідав, що Китай збирається втричі збільшити запас ядерної зброї.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Отключить проверкуПремиальные предложенияОтключить проверкуПремиальные предложения

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.