Голова Офісу президента очолив українську делегацію на зустрічі з угорцями, обговорили п'ять ключових питань
Українська та угорська делегації домовились про розв'язання ключових питань у двосторонніх відносинах. Зокрема, на онлайн-зустрічі високого рівня узгодили п'ять з одинадцяти запропонованих Угорщиною пунктів. Це відображає суттєвий прогрес у вирішенні спільних питань.
Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак у своєму Telegram-каналі. Зокрема, делегати змогли досягнути угоди у питаннях національних спільнот, а також у розширенні логістичних і транспортних можливостей на спільному кордоні.
Зустріч відбувалася під головуванням Андрія Єрмака та голови угорської групи – міністра закордонних справ і зовнішньої торгівлі Петера Сіярто. Також у зустрічі взяли участь керівники кількох відомств та організацій обох країн, серед яких віцепрем’єр-міністри, заступники міністрів, начальники військових адміністрацій та інші представники.
Однією з ключових ініціатив стало відкриття нового пункту пропуску "Велика Паладь – Надьгодош" та початок пуску вантажівок без обмеження ваги у пункті пропуску "Лужанка – Берегшурань", що допоможе зменшити черги на кордоні. Завдяки спільним робочим групам українсько-угорська співпраця охоплює різні напрямки, такі як економіка, інфраструктура, соціальні питання та інші, що сприятимуть розвитку обох країн, повідомляє Єрмак.
Представники обох сторін вже розробили пакет ефективних рішень. І продовжують працювати над подальшими ініціативами для спільного процвітання.
Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто пояснив рішення Будапешта скасувати своє вето на пакет допомоги Україні від ЄС у розмірі 50 мільярдів євро. Угорщина висунула свої умови для розблокування допомоги. У такий спосіб вона отримала гарантії, що допомога буде використана за призначенням, а не на військові потреби.
Нагадаємо, Угорщина не давала затвердити багаторічний бюджет ЄС, у якому закладено 50 млрд євро фінансової допомоги Україні. Без цих грошей шанси Києва успішно протистояти агресії Кремля різко знизяться, особливо з урахуванням того, що головне джерело військової допомоги - американське - поки що вичерпалося через внутрішньополітичні чвари у США.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.