Знайдено ідеальну страву для космонавтів: потрібні всього лише сім продуктів

Найкращою їжею у космосі визнано вегетаріанську страву, здатну відновити великі втрати калорій

їжа
Їжа астронавтів має бути не тільки корисною, а й смачною.

Харчування космонавтів пройшло довгий шлях від їжі в тюбиках та сублімованих порошків до вирощування продуктів у космосі – зараз на борту можна отримати овочевий урожай капусти, салату, перцю чилі, гірчиці. Оскільки місії можуть тривати довго, їжа для астронавтів має бути смачною, корисною та поповнювати великі втрати енергії. І, схоже, дослідникам є що запропонувати космічним мандрівникам, повідомляє IFLScience.

Під час розробки вчені спиралися три основні чинника:

  1. їжа має бути енергетично потужною, щоб відновити великі втрати калорій,
  2. вона має містити багато кальцію, оскільки мікрогравітація згубно впливає на кісткову тканину,
  3. її можна було б вирощувати у космосі.

Як проходили дослідження

Група вчених із кількох інститутів оцінювала 10 різних видів космічного харчування, маючи за основу 102 різні культури. Результат мав задовольнити два запити:

щоб комбінація продуктів задовольняла щоденну потребу космонавта у харчуванні, до того ж, зводила до мінімуму кількість води, яка потрібна для вирощування інгредієнтів,

стійкість компонентів їжі до вирощування в космосі, зокрема кількість добрив, часу та простору для цього.

Отриману комбінацію випробували учасники експерименту на Землі, дегустаторів було четверо – чоловіки та жінки. Відгуки виявилися позитивними: хтось назвав салат вишуканим, а хтось навіть зажадав ще одну порцію.

Які продукти перемогли?

Страви тестувалися різні, зокрема і м'ясні. Але ідеальна комбінація вийшла вегетаріанською, тож до космічного салату увійшли:

  • соєві боби,
  • мак,
  • капуста, 
  • ячмінь, 
  • арахіс,
  • батат,
  • насіння соняшника.

Незважаючи на те, що салат вийшов не лише поживним, а й смачним, вчені визнають, що у сфері космічного харчування є ще над чим працювати. Наприклад, над збагаченням їжі всіма необхідними мікроелементами. А також над використанням так званого культивованого м'яса, яке вирощується без забою, в лабораторії, лише з клітин тварин.

Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube