Жодних подібних законопроєктів від уряду до Верховної Ради не надходило - заявляють у ВР
У середу 24 січня Цензор.нет заявив, що Міністерство оборони України доопрацювало законопроєкт про мобілізацію і внесло до Верховної Ради. Повідомлялося, що планується, що наступного дня його розгляне робоча група. У виданні зазначали, що отримали оновлений документ у своє розпорядження та опублікували його. У парламенті кажуть, що ця інформація є неправдивою.
Зі сканованих копій від Цензор.нет можна зрозуміти, що документ справді зазнав змін, зокрема щодо відстрочки певних категорій громадян. Зокрема, в Міноборони кажуть, що почнуть зміни із себе. А тому пропонують зняти відстрочку з підприємств, установ та організації міністерства.
З тексту виходить, що усі військовозобов'язані будуть змушені через 60 днів пройти звірку облікових даних, не чекаючи на повістку. Якщо людина йде до війська добровільно - то їй дають відстрочку на два місяці.
Є нововведення щодо відстрочки від мобілізації для людей з інвалідністю. А також для тих, хто доглядає батьків чи інших родичів.
Також зміни стосується тих, хто здобуває освіту - зокрема, аспірантів. Виглядає так, що за оновленим законом ця категорія підпадає під мобілізацію.
Голова Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич заявив, що парламент наразі не отримував документа, який уже шириться у соцмережах з гострими коментарями користувачів. Він попросив представників ЗМІ користуватися офіційними джерелами.
"Деякі ЗМІ поширили недостовірну інформацію про те, що уряд начебто вніс до Верховної Ради доопрацьований законопроект щодо вдосконалення мобілізації та проходження військової служби. Хочу спростувати ці неправдиві повідомлення. Станом на зараз жодних подібних законопроектів від уряду до Верховної Ради не надходило", - сказав він.
Завітневич пообіцяв, що як тільки такий документ з’явиться, суспільство дізнається про це з офіційних джерел, а сам законопроєкт буде доступний для ознайомлення на сайті парламенту. Водночас голова комітету не прокоментував, чи є ці папери напрацюванням Міноборони й чи є документ справжнім, проте - ще не дійшов до парламенту.
Раніше спікер Верховної ради України Руслан Стефанчук пояснив, які зауваження були до законопроєкту №10378 про мобілізацію в Україні та чому його передали на доопрацювання Кабінету міністрів. У ньому виявили невідповідність окремих пунктів Конституції України. Також парламентарі не погодились щодо призову до армії деяких категорій громадян.
Нагадаємо, наприкінці грудня 2023 року уряд вніс до Ради законопроєкт про мобілізацію. У ньому йшлося про зниження призовного віку до 25 років, електронні повістки та посилення заходів проти військовозобов'язаних, які ухиляються від служби в армії. До законопроєкту мав серйозні зауваження омбудсмен Дмитро Лубінець. Він вказував на те, що кілька пунктів законопроєкту не відповідають Конституції України. Парламент повернув його на доопрацювання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.