Це питання справедливості: Зеленський розповів про своє ставлення до мобілізації та призову півмільйона людей на війну

Голова держави підтримує мобілізацію і вважає, що тим, хто на фронті, прийшов час відпочити

Зеленський про мобілізацію
Він не вважає при цьому, що необхідно призвати саме 500 тисяч новобранців

Питання мобілізації в Україні - це перш за все питання справедливості, вважає президент Володимир Зеленський. Мобілізація потрібна і буде продовжена. На думку президента, не є справедливим обходити увагою тих бійців на фронті, кому потрібен відпочинок.

Про це Зеленський заявив в інтерв'ю телеканалу Channel 4 News. Повний відеозапис розмови опублікований на YouTube-каналі ОП. 

За словами голови держави, при обговоренні питання мобілізації спершу слід зрозуміти, що мається на увазі під цим словом. Зеленський каже, що це питання справедливості, бо є люди, які з першого дня на війні. Наразі їм вже давно потрібен відпочинок та заміна.

Зеленський додав, що військові "заслуговують" на те, щоб їх замінили на фронті. Якщо не вистачає людей, то, на думку президента, потрібно дати інструмент військовим, аби це зробити. Йдеться про мобілізацію та підготовку новобранців.

"Тому закон про мобілізацію потрібен розумний і справедливий. Тобто для військових - це потрібно. Не можна сказати, що їм вистачить армії. Це нечесно і несправедливо... Несправедливо обходити, коли хтось за тебе гине, і справедливо, що людина має знати, куди вона йде, на скільки, наскільки її підготують", - підкреслив голова держави.

При цьому Зеленський не вважає, що необхідно призвати саме 500 тисяч осіб. Раніше про це говорили військові та окремі народні депутати. За його словами, тут є три головні фактори. Це життя, спеціальні операції, для яких не потрібно так багато людей, і, по-третє, гроші на забезпечення мобілізованих. 

"Я поки що не бачу потреби мобілізувати півмільйона людей. Не тому, що мені хочеться комусь сподобатися, а тому що це люди, життя. Я не побачив сьогодні достатньо зрозумілих деталей, щоб сказати: півмільйона треба мобілізувати", - заявив президент. 

Зеленський також торкнувся теми "втоми від війни". Він каже, що держава все ще потребує захисту. Не тільки солдати на фронті, але й медики, вчителі, енергетики та інші професії в тилу також важливі для оборони України. Такі люди можуть собі дозволити "втомитися ввечері", але зранку все одно буде необхідно продовжувати роботу на державу.

"Коли ми говоримо втомленість, ми повинні розділяти ось які речі. Втомленість від війни ми не можемо собі дозволити. В іншому випадку станеться так, що хтось захищає державу. Я говорю не тільки про фронт, це і люди, які працюють, які мають бізнес, які сплачують податки. Можна втомитися під ракетами це робити, але люди продовжують... Якщо ми втомимося, ми втрати те, що маємо", - сказав президент.

Мобілізація в Україні

Нагадаємо, що масова мобілізація в Україні триває з 24 лютого 2022 року, коли росія здійснила повномасштабний напад на державу. Втім  останнім часом мобілізаційні заходи посилилися та стали жорсткішими. 

Все через те, що українська армія відчуває певний кадровий голод. Це пов'язано і з загальною втомою бійців, і з втратами ЗСУ, і з посиленням російської армії тощо. 

Наразі фронт постійно потребує нових бійців. У цьому контексті Кабмін вніс у Раду законопроєкт про мобілізацію. Втім після широкого суспільного розголосу даний документ відправили на доопрацювання, адже норми, які в ньому прописувалися щодо ухилянтів, були абсолютно "драконівськими" та порушували чинне законодавство. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube