Мобілізація в Україні: голова Нацполіції розповів, чому правоохоронці не будуть роздавати повістки

Читать на русском

Голова Нацполу підкреслив, що кожен має займатися своєю справою, а для роздачі повісток у відомства недостатньо людей

Читать на русском
Вигівський, повістки
Тисячі поліцейських служать у зоні бойових дій, зауважив Вигівський

Голова Нацполу підкреслив, що кожен має займатися своєю справою, а для роздачі повісток у відомства недостатньо людей

Нацполіція не має додаткових ресурсів для роздачі повісток та участі у спільних нарядах з ТЦК. Особисто фізично ходити і роздавати повістки поліцейські наразі не можуть. Принаймні  до того моменту, поки відповідні повноваження не будуть прописані у законодавстві.

Водночас правоохоронці всіляко сприяють працівникам ТЦК у процесі виявлення ухилянтів. Також близько 35 тисяч поліцейських несуть службу у зоні бойових дій. Про це в інтервʼю РБК-Україна розповів голова Нацполіції Іван Вигівський.

Очільник відомства нагадав, нещодавно в парламенті розглядався законопроєкт щодо мобілізації, але його відправили на доопрацювання після отримання зауважень. Є багато думок щодо роздачі повісток поліцейськими, і деякі навіть висловлюють ідею мобілізувати поліцію для цього, зазначив Вигівський. Він підкреслив, що поліцейські докладає максимум зусиль для співпраці з ТЦК у виявленні ухилянтів і доставки осіб до військкоматів, за наявності відповідних документів від ТЦК. Однак сам процес вручення повісток і спільні наряди є додатковим навантаженням, на яке у поліції відсутні ресурси.

Глава Нацполіції підкреслив готовність поліцейських надавати допомогу, але особисто вручати повістки вони не зможуть, принаймні до тих пір, поки закон не передбачить таку норму та не визначить це як обов'язок поліції. Вигівський також вказав, що якщо така норма буде встановлена, кількість поліцейських буде недостатньою для виконання цього завдання.

"Фактично у нас в строю 98 тисяч поліцейських. З них трохи понад 20 тисяч - жінок. Беремо щодобові наряди по державі, це десь 7 тисяч нарядів, в яких задіяні понад 20 тисяч поліцейських", - пояснив правоохоронець.

Вигівський також розповів, що з 24 лютого 2022 року поліцейські працюють в посиленому режимі 24/7. Він наголосив на активній роботі поліції у зоні бойових дій, де щоденно служать близько 35 тисяч поліцейських. Вигівський додав, що на даний момент у поліції недостатньо ресурсів для роздачі повісток, а кожен повинен зосереджуватись на своїй справі.

В Україні посилюють мобілізацію

Нещодавно Верховна Рада ухвалила рішення про створення реєстру військовозобов'язаних з метою покращення цифрової інфраструктури армії. Новий реєстр автоматизує збір даних про призовників, що значно спростить процес мобілізації та підготовки до призову. Згідно з документом, кожен чоловік віком від 18 до 60 років буде занесений до реєстру військовозобов'язаних. У разі потреби, держава зможе швидко звернутися до призовників для виконання військових обов'язків.

Тим часом у Верховній Раді очікують, що друга версія законопроєкту про мобілізацію буде внесена урядом на початку лютого. Наразі Кабмін не сильно змінив свої пропозиції щодо мобілізаційних процесів. Якщо документ залишиться у такій редакції, парламентарі прогнозують, що голосів для його прийняття не вистачить.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.