У Міністерстві спростовують можливість відстежувати громадян через державний застосунок
ЗМІ повідомили що українців за кордоном можуть відстежувати через застосунок "Дія". У Мінцифри спростували дану інформацію, заявивши, що це лише чутки. За їхніми словами, застосунок не передає жодних даних третім особам.
Про випадок можливого стеження повідомляє видання Експерт, про безпечність застосунку пише Мінцифри у Telegram. Розробники акцентують: особисті дані українців перебувають у безпеці.
Видання написало, що нещодавно українські правоохоронці відстежили місце перебування одного зі злочинців за кордоном по IP-адресах входу у додаток "Дія". Йдеться про чиновника, який курував схему ексголови Фонду держмайна. ЗМІ пишуть, що це Андрій Гмирін.
НАБУ встановило, що 25 липня 2022 року Гмирін звертався до Консульства України в Дубаї з питання засвідчення перекладу та копії документів, а 27 жовтня 2022 року — для оформлення закордонних паспортів своїм неповнолітнім дітям. Також 23 березня 2023 він отримав закордонний паспорт у консульстві України в Дубаї.
"IP-адреси, які використовувались Гмиріним для входу у систему "Дія", розташовані в Об`єднаних Арабських Еміратах, Австрії, Італії, Мальдівах та Туреччині, що підтверджується матеріалами справи" — вказано в рішенні суду.
У Мінцифри стверджують, що українцям не варто хвилюватися. Там спростовують можливість силовиків шукати українців через "Дію".
"Дія" не відстежує місцеперебування користувачів. "Дія" не має власної бази даних і не зберігає інформацію про користувачів, а лише відображає дані, які вже зберігаються в державних реєстрах", — зазначила представниця Мінцифри в коментарі dev.ua.
Тож, судячи з усього, українцям не варто перейматися. Офіційно "Дія" їх не відстежує.
Нагадаємо, що в державному застосунку можна буде отримати бронь від призову до Сил оборони. Ця функція з'явиться у програмі вже незабаром.
Бронювати людей зможуть власники підприємств та бізнесів. Кабмін наразі готує всі необхідні нормативно-правові акти для цього.
Представники держави запевняють, що в "Дії" буде реалізований новий формат бронювання. Цей підхід відрізняється тим, що компанії зможуть відмовитися від паперового формату бронювання на користь електронного. Постанова не вносить суттєвих змін у саму концепцію броні — як і раніше, можна забронювати лише 50% військовозобовʼязаних працівників, і лише критично важливих для економіки підприємств.
Втім, якщо підприємство захоче забронювати більш ніж половину співробітників, що підпадають під призов, необхідно буде надати додаткову аргументацію. Зробити це також можна буде онлайн.
Раніше ми писали, що в Кабміні готують проєкт електронного бронювання від мобілізації. Для цього розробляють спеціальний механізм.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.