Повістка водієві зірвала доставку життєво важливих медикаментів, ліки так і не дісталися пацієнтам
На Закарпатті представники ТЦК та СП зупинили 23-річного водія вантажівки, що перевозила критично важливі медикаменти, для перевірки документів. Після цього його доправили до центру комплектування та виписали повістку. Ліки так і не були доставлені до важко хворих пацієнтів.
За інформацією "Апострофа", працівники ТЦК та СП в Мукачеві зупинили вантажівку для перевірки водія. Але, як виявилося, через те, що у водія не було при собі військово-облвкових документів, його доставили до Мукачівського РТЦК та СП для уточнення даних. Після чого виписали повістку.
У Закарпатському ОТЦК та СП повідомили, що ситуація мала місце 29 травня на блокпосту в районі н.п. Нижні Ворота. Водій не мав при собі військово-облікових документів, а відповідно до законодавства всі військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років повинні мати ці документи при собі. Пресслужба нагадала логістичним компаніям про необхідність відповідально ставитися до військового обліку своїх працівників.
Правозахисник Дмитро Шерембей у Facebook заявив, що дії ТЦК зірвали поставку критичних ліків, виписавши повістку водієві, що їх віз. Це, на його думку, зрив поставок рівноцінний загрозі життя.
"Водій повідомив, що везе ліки і важливу деталь — при транспортуванні має бути збережено холодовий ланцюг для того щоб препарати не зіпсувались… Неправомірні дії співробітників Мукачівського РТЦК та СП призвели до зриву поставки препаратів до Тернополя та Івано-Франківська", – коментує Шерембей.
За словами Шембея, водія змусили пройти ВЛК і вручили повістку з вимогою явитися до військкомату на наступний день після 4-годинної перевірки. Правозахисник також наголосив, що водій не підлягав мобілізації. Ліки перебували в машині понад 6 годин без нагляду, що могло призвести до їх псування.
Шерембей підкреслив, що зрив поставок може загрожувати життю пацієнтів із тяжкими захворюваннями, такими як онкохворі чи пацієнти на замісній підтримувальній терапії. Бо водій був змушений повернутися до Києва, і ліки так і не потрапили до місця призначення.
Правозахисник повідомив, що підготував лист до Міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка з проханням спільно із Командуванням Сухопутних військ ЗСУ розробити алгоритм, який забезпечить безперешкодну роботу водіїв медичних і гуманітарних вантажів. Він також закликав надати персоналу фармацевтичних логістичних компаній можливість отримати бронювання від мобілізації.
Випадки примусової мобілізації, коли чоловіків з вулиць хапають і забирають всі засоби зв'язку, є непоодинокими. Так, в Ужгороді працівники ТЦК примусово мобілізували водія автобуса, який привіз з Вінниці дітей на змагання.
Також Інформатор писав про випадок в одеській маршрутці, де представник ТЦК застосував силу до юнака у маршрутці й влаштував дебош з матюками. Його обіцяють притягнути до дисциплінарної відповідальності. Проте, у військкоматі вважають, що й цивільні люди були надто емоційними у цій ситуації.
Раніше в Одесі представник ТЦК жорстоко побив дівчину. Цим випадком займається прокуратура. Нагадаємо, у Волинській області представників ТЦК звинуватили у тому, що вони утримують чоловіків у гаражі проти їхньої волі, а поліція на це не реагує.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.