Як і завжди, реакція у мешканців країни на подію різна, – від хейту до підтримки
Мережі сколихнула хвиля хейту, проте були й ті, хто виступив на захист розробників "Дії". Усе через те, що під час фіналу Нацвідбору на Євробачення, який відбувся 3 лютого, стався масштабний збій у роботі мобільного застосунку. Саме через нього українці не могли проголосувати за свого фаворита.
Застосунок просто "ліг" від кількості бажаючих віддати голос за свого кандидата, що представить Україну на пісенному конкурсі, що пройде цьогоріч у Мальме (Швеція). Відреагували на подію як прості українці, так і медійні особи. Під постом у Telegram-каналі "Дія" про те, що голосування буде подовжено пізніше забралось понад 1000 коментарів.
Більшість з людей зійшлись на думці, що розробники додатка не підготувались до такого напливу й саме тому стався збій. Адже одночасно зайшло не кілька тисяч людей, як у звичайний день, а кілька сотень тисяч. Ось результат й не змусив себе чекати.
Але далеко не всі висловились настільки категорично, деякі українці поставились до події з розумінням та зазначили, що це був чудовий тестінг для "Дії" й тепер цей застосунок стане краще.
В українців навіть виникла думка, що Євробачення зурочили, адже майже щороку у пісенного конкурсу стаються якісь факапи. То учасники перемагають, а потім відмовляються представляти нашу країну, то їх дискваліфікують з якихось причин.
"Мені здається що хтось на євробачення наврочив, кожен раз якийсь прикол в прямому ефірі, або після", – висловився один з глядачів.
Український продюсер та ведучий Ігор Кондратюк доволі різко висловився стосовно цього збою у роботі "Дії". Він порівняв цю подію з голосуванням за учасників у програмі "Шанс", яка виходила на телебаченні у 2003 році". Тоді додзвонитись теж майже було неможливо. Але пройшло понад 20 років, а ситуація не змінилась.
"Згадалось, як колись, у 2003 році, голосування в двох перших програмах проекту "Шанс" поклало Укртелеком. В сенсі, - дротові лінії зв'язку лягли і плакали. І, наприклад, з Дніпра (тоді ще Дніпропетровська) до Києва не можна було додзвонитись до ранку понеділка. Засоби змінюються - результат незмінний!", – написав він у Facebook.
Проте після порції негативу Кондратюк все ж знайшов слова та підтримав "Дію", заявивши, що "вона прекрасна! Бо дозволяє їздити на авто без документів, і швидко показує штрафи за перевищення швидкості.".
Народна депутатка Україні Софія Федина пригадала, що через застосунок "Дія" мали намір провести вибори президента України. Тож приклад з Євробаченням наглядно показав настільки застосунок готовий до таких масштабних проєктів.
Журналіст, музикант та влогер Богдан Будкевич також нагадав, як кілька місяців тому Михайло Федоров намагався переконати очільників західних країн, що у "Дії" можна провести вибори Ради й Президента. Тоді міністр називав цей застосунок таким, що працює як годинник. Але реальність виявилась іншою. Тож розробникам є до чого прагнути.
"Не дивлюся євробачення. Але бачу, що ті, хто дивиться й голосує, поклали "Дію", де голосування за артистів й проходить. Перша думка - ще буквально кілька місяців тому наша влада і її представники типу Федорова їздили західними столицями і впевнювали, що можна провести вибори Ради й Президента під час війни - якщо голосування провести в "Дії". Мовляв, вона абсолютно безпечна і чудова, і працює як годинник.
І тут таке. Просто голосування за артиста, де бере участь добре, щоб десята частина населення країни. А уявіть, якби дійсно вирішили вибори провести через неї. Вона б тоді теж зависла?", – написав журналіст.
Як зазначив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, під час голосування на Нацвідборі на Євробачення була рекордна кількість користувачів у "Дії". Торік було 800 запитів за секунду, а зараз – 15 000 запитів. Тому застосунок й не витримав. Але фахівці Мінцифри роблять все для того, щоб застосунок якомога швидше поновив роботу. Відразу після цього голосування за учасників конкурсу продовжиться. Ймовірно, це станеться за кілька годин.
"Суспільне Культура" зазначило, що через збій було прийнято рішення про зсув строків оголошення переможця. Його оголосять під час прямого ефіру 4 лютого, який розпочнеться о 19:05. Перед цим ще раз покажуть фінал Нацвідбору на Євробачення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.