Злети МіГ та тривалі тривоги: Зеленський доручив знайти рішення, як не паралізувати роботу на години

Президент прагне знайти рішення, яке б не паралізувало роботу всіх служб

Зеленський доручив знайти рішення через злети МіГ і довгі тривоги
Зеленський і МіГ

Український президент Володимир Зеленський доручив знайти рішення, яке б дозволило продовжувати роботу ключових служб в Україні навіть попри тривалі тривоги через злети ворожих МіГ. Голова держави прагне отримати системне напрацювання у цьому питанні. 

Раніше українці почали вимагати скасувати тривоги, коли в росіїї злітають ці літаки, але немає пусків ракет. У ході проведення Ставки, Зеленський доручив розв'язати це питання спільно Міноборони, Генштабу та Кабміну. Загалом, засідання присвятили питанням забезпечення Сил оборони наступного року.

Крім цього, під час Ставки Головнокомандувача обговорили також ситуацію на фронті. Президент прослухав доповіді Сирського, Тарнавського, Залужного, Москальова та Содолі.

"Прослухали велику доповідь міністра оборони Умєрова про потреби наших воїнів у техніці, ракетах, боєприпасах, обладнанні та послугах – в усьому необхідному для подальшої деокупації України", – написав Зеленський.

Довгі повітряні тривоги в Україні: що відомо

Тривалість повітряних тривог в Україні зростає через відпрацювання російськими винищувачами МіГ-31К дозаправки у повітрі. Повітряні сили України повідомили, що російські винищувачі МіГ-31К, які несуть на борту аеробалістичні ракети "Кинджал", тепер проводять у повітрі не 20 хвилин, як раніше, а півтори години.

Раніше МіГи злітали на короткий час, щоб відпрацювати зліт і посадку.  Тепер же, як заявив речник Повітряних сил полковник Юрій Ігнат, ворог вдався до інших завдань, зокрема до відпрацювання дозаправки в повітрі. Це збільшує час перебування МіГ-31К у повітрі фактично удвічі.

Найбільша тривога тривала 3,5 години. Це пов'язано з тим, що винищувач МіГ-31К може бути носієм аеробалістичної ракети "Кинджал", яка може завдати удару на відстань до 2000 кілометрів.

Останні тривоги та вдалі перехоплення

Цього року тривоги через зліт літаків МіГ-31К почастішали як ніколи. За словами радника керівника Офісу президента України Михайла Подоляка, тактика ворога не є новою і має на меті дві складові: психологічну (щоб змусити українців турбуватися) і вплив на економічний стан українських міст (бо після початку сигналу тривоги зупиняється робота міського транспорту, кафе й інших бізнесів).

У передмісті Дніпра у ніч проти 9 листопада пролунав потужний вибух. Російські окупанти запустили високоточну авіаційну ракету Х-59. Українським силам ППО вдалось перехопити та знищити ціль.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube