Злети МіГ і тривоги по 3–4 рази на день. Подоляк розповів, чому росія постійно підіймає у небо носії "Кинджалів"

Читать на русском

Тактика росіян має дві складові

Читать на русском
Кинджал
Подоляк нагадав, що 15 березня російські військові підіймали у повітря свій МіГ-31К п'ять разів

Тактика росіян має дві складові

В Україні почастішали повітряні тривоги через зліт літаків МіГ-31К. Саме вони є носіями гіперзвукових ракет "Кинджал", які українська ППО наразі не може збивати.  Втім, така тактика ворога не є новою.  

Про це в інтерв'ю "24 каналу" розповів радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк. Він наголосив, що це та ж сама тактика, яку росіяни використовували постійно. Просто зараз зменшилася кількість стратегічних ракет, які у них є.

З чим пов'язані регулярні польоти російських МіГ-31К

Подоляк зауважив, що дії ворога є досить передбачуваними. Тактика росіян має 2 складові.

  • Психологічна мета ворога – турбувати українців. Адже постійно вмикається сирена, треба зупиняти роботу. Це змушує громадян України нервуватися.
  • Росіяни своїми діями хочуть вплинути на економічний стан українських міст, наприклад, Києва. Після сигналу повітряної тривоги зупиняється робота міського транспорту, кафе й інших бізнесів. Також виникають складнощі операційного характеру.

Під час тривог не має бути ніяких послаблень

Подоляк наголосив, що у теперішні часи важко говорити про комфорт, адже війна – це певні обмеження. Він закликав українців не нехтувати сигналами повітряної тривоги, адже це – питання життя.

"Не треба говорити: "Давайте менше реагувати", коли в Білорусі підіймається цей МіГ. Мовляв, продовжуймо працювати, не звертаймо уваги. Ні, так не має бути", – наголосив Подоляк.

Він додав, що постійно реагувати на тривоги – важко з економічної та психологічної точки зору. Але вкрай важливо мінімізувати втрати серед населення.

"Тому давайте, поки ця війна не закінчиться, будемо реагувати на сирени, як ми реагували й місяць, і два, й пів року тому. Ніяких послаблень не має бути. Маємо жорстко реагувати – є сирена, відповідно, йдемо до бомбосховища", – сказав Подоляк.

 

Українці пропонують поділити повітряні тривоги на рівні

У соціальних мережах розгорнулася дискусія про те, чи потрібно часто оголошувати повітряні тривоги. Можливо їх краще поділити на градації залежно від ступеня потенційної небезпеки. Відповідну ідею висунув економічний експерт Гліб Вишлінський. На його думку, це могло б мінімізувати економічні втрати. Він навів приклад, що у Києві неможливо вибратися з Лівого берега ні машиною, ні метро, держустанови та частина бізнесів не працює під час тривог. За словами Вишлінського, приліт "Кинджала" вірогідніший "на якомусь виробництві безпілотників або на ТЕЦ чи підстанції "Укренерго". І все одно ймовірність суттєво нижча, ніж при масованому обстрілі". Варто додати, що в Україні є багато застосунків, які сигналізують про небезпеку. Також про тривоги сповіщають вуличні сирени та на телебаченні. Також працює додаток ''Повітряна тривога'', який можна завантажити на: 

Раніше ми писали, скільки ракет окупантів збили з початку масованих атак по Україні. Крім того, Жданов розповів, чому ППО збиває найбільше російських ракет на заході України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.