Чому тривоги через зліт МіГів стали довшими: пояснення Повітряних сил

Читать на русском

Російські МіГи стали відпрацьовувати пальне в небі - тренуються перезаправлятися у повітрі

Читать на русском
МіГ та Юрій Ігнат
Ігнат пояснив причину довгих повітряних тривог в Україні

Російські МіГи стали відпрацьовувати пальне в небі - тренуються перезаправлятися у повітрі

У Повітряних силах пояснюють тривалість повітряних сигналів зі збільшенням перебування російських винищувачів МіГ-31К у повітрі. Принаймні, літаки замість попередніх 20 хвилин проводять в небі півторигодини. Саме стільки часу винищувач відпрацьовує пальне і можливо, тренується робити дозаправку в повітрі.

Про це повідомив речник Повітряних сил полковник Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону. Як пояснює офіцер, раніше МіГи злітали приблизно на 20 хвилин – під час цих тренувальних польотів відпрацьовувались зліт та посадка. Десь впродовж півроку по тому були півторагодинні тривоги – це час, за який цей винищувач відпрацьовує пальне.

"Зараз ворог вдався до інших завдань, які ставить перед собою – це відпрацювання дозаправки в повітрі. Зрозуміло, що час перебування МіГа зростає фактично удвічі", - сказав Ігнат.

При цьому у п’ятницю, 10 листопада, тривога тривала 3,5 години. Зазвичай, потенційного носія аеробалістичної ракети "Кинджал" у повітрі означає загрозу удару для всієї території України, тому повітряна тривога й оголошується масштабна. 

Останні тривоги і вдалі перехоплення

Цього року тривоги через зліт літаків МіГ-31К почастішали як ніколи. За словами радника керівника Офісу президента України Михайла Подоляка, тактика ворога не є новою і має на меті дві складові: пихологічну (щоб змусити українців турбуватися) і вплив на економічний стан українських міст (бо після початку сигналу тривоги зупиняється робота міського транспорту, кафе й інших бізнесів).

У передмісті Дніпра у ніч проти 9 листопада пролунав потужний вибух. Російські окупанти запустили високоточну авіаційну ракету Х-59. Українським силам ППО вдалось перехопити та знищити ціль.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.