Жодних електронних повісток не буде - Веніславський

Нововведення у військовому обліку не будуть передбачати електронних повісток, це важливо і для президента, і для Міноборони, Ради та Комітету, повідомив член Комітету з питань нацбезпеки

Федір Веніславський, військові
Федір Веніславський розповів про нюанси військового обліку

Електронний військово-обліковий документ у мобільному додатку Резерв+ є повноцінним замінником паперового військового квитка або приписного посвідчення. Жоден представник ТЦК та СП не має права відмовитися від визнання документа, згенерованого в Резерв+. При цьому військовозабов'язані не отримуватимуть повістки ні в мобільному застосунку "Резерв+", ні на електронну пошту.

У разі виникнення проблем громадянам радять звертатися на гарячу лінію 1512 для вирішення ситуації. Про це розповів член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в інтерв'ю OBOZ.UA. При цьому Веніславський зазначає, що ухвалений закон підтверджує, що електронний формат Резерв+ є офіційним. А електронний обліковий документ перевіряється за допомогою будь-якого смартфона, що має функцію сканування QR-коду.

За словами Веніславського, представники ТЦК мають право зупиняти людей на вулицях та вручати повістки, якщо вони уповноважені виписувати такі документи. А військовозобов’язаний може бути мобілізованим за законом. Проблем у плані виписування повістки він не бачить, якщо всі вимоги дотримані. При цьому співробітники ТЦК та СП зобов’язані фіксувати свої дії на відео під час вручення повісток і перевірки документів.

"Ми передбачили обов'язок співробітників ТЦК та СП під час вручення повісток, під час перевірки документів мати бодікамери. За моєю інформацією, ці бодікамери вже закуплені в достатній кількості", - зазначив нардеп, додавши, що військовозобов’язаний також має право знімати процес на відео або фотографувати, оскільки це не заборонено. 

Веніславський акцентував на тому, що електронні повістки через додатки Резерв+ чи Дію наразі не плануються. Бо для цього необхідно вносити зміни до закону, а позиція президента, Міністерства оборони, Верховної Ради та відповідного комітету полягає в тому, що жодних електронних повісток не має бути.

Військовозобов'язані, які перебувають за кордоном і не оновили свої дані, можуть зіткнутися з відмовою у консульських послугах. Однак велика кількість українців вже оновили свої дані за допомогою програми Резерв+, і їм доступні всі послуги.

Мобілізація проводиться за військово-обліковими спеціальностями, визначеними Генеральним штабом ЗСУ, в залежності від потреб на фронті. Сьогодні можуть бути потрібні оператори БПЛА, завтра – кулеметники чи сапери, це змінюється щомісяця.

Чи будуть надходити повістки поштою: відповідь Міноборони

В Україні вже є можливість надсилання повісток поштою, проте питання про впровадження електронних повісток залишається відкритим. Як розповів Дмитро Лазуткін, спікер Міністерства оборони України, наразі відсутня нормативно-правова база для запровадження електронних повісток.

Федір Веніславський і раніше наголошував, що зараз не обговорюють внесення змін до законів, які могли б передбачати оповіщення або оформлення електронних повісток. Чутки про можливе впровадження електронних повісток у застосунку "Резерв+" переважно розпоширюються через соціальні мережі. За інформацією, яку надали представники Міністерства оборони України у коментарі для Інформатора, поки що поняття "цифрова повістка" не існує, і такі нововведення вважаються неможливими.

Окрім цього, у Міноборони неоднократно називали електронні повістки жахастиками від росіян. Один з менеджерів Міноборони, відповідальний за розробку електронних додатків, розповідав детальніше про складнощі, секретність та застаріле законодавство щодо цих нововведень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube