У соцмережах ходять чутки про електронні повістки в Резерв+: що відповіли у Міноборони

Читать на русском

У Міноборони спростовують можливості відправлення повісток через Резерв+. Заплановані нововведення стосуються лише QR-кодів для військово-облікових документів та направлень на ВЛК

Читать на русском
Міноборони, Резерв+
У Міноборони запевнили, що електронних повісток не буде

У Міноборони спростовують можливості відправлення повісток через Резерв+. Заплановані нововведення стосуються лише QR-кодів для військово-облікових документів та направлень на ВЛК

У соціальних мережах поширюються чутки, що Кабінет Міністрів розробляє законопроєкт щодо впровадження електронних повісток у застосунку "Резерв+". Однак Міністерство оборони України запевняє, що наразі поняття "цифрова повістка" не існує. І такі нововведення є неможливими.

Про це в коментарі Інформатору розповіли представники Міноборони. Тут в черговий раз запевнили, що жодних підтверджень щодо електронних повісток, які б надходили українцям через "Резерв+", немає. Заплановані нововведення включають лише QR-коди для електронних військово-облікових документів та можливість отримання направлення на ВЛК через застосунок.

"Наразі можемо лише підтвердити, що законодавчо метод оповіщення громадян не змінювався, він прописаний в законі. Щодо Резерв+ роботи над функціоналом для електронних повісток не ведеться. Запланована реалізація QR-коду, завдяки якому електронний військово-обліковий документ набере юридичної сили, також в роботі  - функціонал отримання направлення на ВЛК через Резерв+", - заявила в ексклюзивному коментарі для "Інформатор" заступник Міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко. 

Так, переважна більшість опитаних в одній з груп ствердно відповіли на запитання про те, чи будуть у майбутньому повістки у застосунку "Резерв+" на їхню думку. 69% - дали відповідь "так". 11% вважають, що "ні". Та 20% ще не знають, що відповісти.

Результати анонімного опитування у соцмережах
Результати анонімного опитування у Телеграм

При цьому посилати військовозобов'язаних на ВЛК відразу після того, як вони прийшли до ТЦК для уточнення даних – заборонено Кабміном. Однак це стосується лише тих осіб, які прийшли до ТЦК самостійно. Для проходження медкомісії їм має бути виписана окрема повістка, йдеться у постанові Кабміну. Тих, кого доставили примусово, можуть одразу відправити на ВЛК.

Як оновити дані у Резерв+ та що передбачено для ухилянтів

Військовозобов'язані українці можуть з 18 травня оновлювати свої дані у територіальних центрах комплектування (ТЦК), додатку "Резерв+" та центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП). Після оновлення даних у ЦНАПі особа може отримати відповідний витяг у паперовому вигляді або, за бажанням, на електронну пошту. Проте наразі трапляються випадки відмов і у системі ЦНАП.

Також одним з варіантів, щоб встигнути оновити облікові дані до 16 липня, є реєстрація до електронної черги до ТЦК та СП. Цей сервіс також тестують у Міноборони з 18 травня. Чоловіки можуть ввести свої дані й за три кліки отримати повідомлення з призначеною датою і часом свого візиту до воєнкома. Наразі скористатися сервісом можуть жителі семи міст (Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Сум, Вінниці, Кропивницького). 

Глава Національної поліції України Іван Вигівський зазначив, що поліцейські мають право доставити особу до місцевого ТЦК, якщо вона ухиляється від призову. При цьому до особи, яка вчиняє злісну непокору законній вимозі поліцейського, може бути застосовано такі заходи примусу як фізична сила та спеціальні засоби (кайданки, гумові та пластикові кийки), розповів очільник Нацполіції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.