Також цей обовʼязок розповсюджується і на жінок-фармацевтів. Раніше вони не мали йти до ТЦК перед працевлаштуванням до 2026 року
Кабмін виключив норму, завдяки якій жінки-медики чи фармацевти могли працевлаштуватися без військово-облікових документів до кінця 2026 року. Відповідні зміни закріплені у постанові Кабміну №563 від 16 травня. Таким чином жінки, які мають відповідну спеціальність, більше не зможуть офіційно працевлаштуватися як невійськозобовʼязані.
Жінкам з медичною чи фармацевтичною спеціальностями треба буде стати на облік в ТЦК та отримати військово-облікові документи. Водночас керівники державних органів чи підприємств зобовʼязані повідомляти про жінок, які здобули відповідну освіту. Про це пише "Судово-юридична газета".
Раніше норма передбачала, що жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю та не перебували на військовому обліку у ТЦК, можуть працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані до кінця 2026 року. Однак ця норма була скасована постановою Кабміну. При цьому чинними лишаються норми, за якими керівники державних органів та підприємств, установ та організацій повідомляють відповідним ТЦК про жінок, які там працюють і не перебувають на військовому обліку.
Згідно з чинними правилами, непрацевлаштовані жінки прибувають самостійно до ТЦК, щоб стати на військовий облік військовозобов’язаних. Водночас жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною у переліку, затвердженому Міноборони, крім тих, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їх бажанням на загальних засадах.
У травневій постанові Кабміну закрілпено, що довідка ВЛК про придатність до військової служби діє протягом лише одного року з моменту проходження комісії у період воєнного стану. Це суперечить заяві речника Міноборони Дмитра Лазуткіна, яку він зробив напередодні. За словами посадовця, висновок ВЛК дійсний протягом пʼяти років. Однак насправді це не так.
Раніше в уряді говорили, що влада хоче залучати до розмінування територій більше жінок. Це пов'язано із тим, що Києву бракує як відповідної спецтехніки для очищення від мін, так і професійних операторів-розмінувальників. З іншого боку - зайнятість у цій сфері стане способом реалізуватися для багатьох українських жінок, ветеранів чи тих осіб, які постраждали він вибухів. Для реалізації такої мети Україна очікує на підтримку Канади, зазначила віце-премʼєрка Свириденко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.