Уряд сподівається на підтримку Канади в цьому питанні
Влада України хоче залучати до розмінування територій більше жінок. Це пов'язано із тим, що Києву бракує як відповідної спецтехніки для очищення від мін, так і професійних операторів-розмінувальників. З іншого боку - зайнятість у цій сфері стане способом реалізуватися для багатьох українських жінок, ветеранів чи тих осіб, які постраждали він вибухів. Для реалізації такої мети Україна очікує на підтримку Канади.
Про залучення жінок до сфери розмінування територій в Україні йшлося під час зустрічі першої віцепрем'єрки Юлії Свириденко з послом Канади у справах жінок, миру та безпеки Жаклін О’Ніл. Свириденко пояснила, що можливості України дуже обмежені у цьому питанні через брак ресурсу, відсутність навчання та недостатню кількість відповідних кадрів.
Уряд України розглядає можливість державного фінансування приватних компаній, що займаються розмінуванням, щоб збільшити їх кількість на ринку та залучити до цієї роботи міжнародні компанії.
Важливою складовою цього процесу є залучення жінок, ветеранів, людей з інвалідністю та постраждалих від вибухонебезпечних предметів. Уряд сподівається на підтримку Канади в цьому напрямку, зокрема у створенні програм навчання протимінній діяльності, спеціально для жінок.
"Гендерна рівність є невід'ємною частиною політики України", - підкреслила віцепрем'єрка.
За її словами, Україна прагне до інтеграції, інклюзивності та цілісності у всіх сферах, включаючи розмінування. Наразі в Україні вже близько 30% фахівців з розмінування - жінки.
Проблему мінного забруднення України допоможе вирішити компанія Palantir. Її фахівці розробили програмного асистента на основі штучного інтелекту, який значно прискорить та здешевить розмінування українських територій.
Про підписання відповідної угоди повідомила пресслужба Міністерства економіки. Угода була укладена у Лондоні під час робочого візиту української делегації до Великої Британії.
За два роки повномасштабної війни Україна зазнала масштабного мінного забруднення. Міни, бомби та нерозірвані снаряди забруднили територію, що за площею відповідає американському штату Флорида або африканській країні Уругвай. Найбільше від мін постраждали Харківська, Донецька та Херсонська області.
Наразі в Україні працює 340 розрахунків піротехніків загальною чисельністю майже 1900 осіб. Вони розміновують території на найскладніших напрямках. Проте масштаби проблеми настільки великі, що розмінування може зайняти сотні років і коштувати мільярди доларів.
Західні партнери надають Україні машини для розмінування в рамках воєнної допомоги та навчають українських саперів. Також активно розвивається вітчизняне виробництво: нещодавно компанія E Farm Pro та виробник сільськогосподарської техніки представили безпілотну машину розміновування, яка вже пройшла тестування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.