Жінка втратила кошти з рахунку, а ПриватБанк вимагає повернути 31 779 гривень кредиту - що вирішив суд

Жінка отримала на номер мобільного телефону повідомлення з текстом про підтвердження грошового переказу

ПриватБанк
ПриватБанку виставив клієнтці борг за кредитом у розмірі 31 779 гривень

ПриватБанк вимагає жінку повернути борг за кредитом у розмірі 31 779 гривень. Однак вона звинувачує у всьому невідомих осіб та подала заяву до поліції щодо вчинення шахрайських дій стосовно банківських рахунків. Про це йдеться у рішенні Долинського районного суду Івано-Франківської області, опублікованому 28 жовтня 2024 року.

ПриватБанк вимагає жінку повернути заборгованість за кредитом, яка станом на 17.10.2023 становить 31 779 гривень. Однак вона вказує, що 05.02.2022 року на номер мобільного телефону отримала повідомлення з текстом про підтвердження грошового переказу. В той самий час невідома особа шахрайським шляхом здійснила операцію з надання банком на її ім'я кредиту і зняла кошти з обох рахунків. Громадянка звернулась до поліції із заявою про вчинення шахрайських дій стосовно банківських рахунків. У результаті розгляду її звернення встановлено, що внаслідок неналежного технічного захисту електронних платіжних систем банку, було отримано доступ до них, що дало можливість відкрити додатковий рахунок та переказати кошти. Відомості про кримінальне правопорушення внесено до ЄРДР, ведеться досудове слідство.

"23 березня 2023 року слідчим відділом відділення поліції №1 (м. Долина) Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області відкрито кримінальне провадження за ст. 185 ч. 4 Кримінального кодексу України, в ході якого банк надав слідчим органам витребувану ними інформацію. Як вказано в ухвалі суду, відповідачка, бувши допитаною як потерпіла, повідомила, що 05.02.2023 року, працюючи в соціальній мережі Instagram, де здійснює продаж одягу, отримала повідомлення від "покупця", на прохання якого створила платіж у своєму "Приват-24". Надалі перейшла за посиланням, яке надіслав "покупець" та підтвердила отримання коштів. У результаті з її карток було списано кошти", - вказується у матеріалах справи. 

Яким було рішення суду?  

Суд відмовив ПриватБанку в задоволенні позову. Списання коштів з карткового рахунку відбулося не за розпорядженням жінки, а відтак вона не повинна нести відповідальності за такі операції.

"Суд дійшов висновку, що АТ КБ "ПриватБанк" не підтвердив належними і допустимими доказами, що позивачка уклала з ним 05.02.2023 року кредитний договір, на підставі якого отримала кредитну картку із погодженим сторонами кредитним лімітом, після чого своїми діями сприяла у доступі до відомостей за її кредитною карткою, особового рахунку, акаунту, додатку, незаконному використанню ПІН-коду або іншої інформації, яка дала змогу ініціювати платіжні операції у "Приват-24", й у втраті таких коштів є її вина. Натомість під час розгляду справи знайшло своє підтвердження, що списання коштів з карткового рахунку відбулося не за її розпорядженням, а відтак вона не повинна нести відповідальності за такі операції. Мало того, сам позивач стверджує про те, що вхід у "Приват-24" відбувся з нетипового для неї девайса і, що відбулося перерахування коштів третіми особами. Оскільки не доведено волевиявлення на укладення кредитного договору, перерахування коштів 05.02.2023 року у зазначеному позивачем розмірі, то і проценти як плата за користування цими коштами не повинні стягуватися, з огляду на те, що вона кредитними коштами не користувалася. Сама по собі відсутність вироку у вказаній кримінальній справі за фактом шахрайських дій невідомої особи із заволодіння коштами з використанням рахунку, відкритого на її ім'я, не є підставою для стягнення з останньої таких коштів на користь банку. Схожі висновки містяться в постанові Верховного Суду від 23 січня 2020 року у справі №179/1688/17 (провадження №61-12707св19). З урахуванням викладеного, суд вважає, що в задоволенні позовних вимог АТ КБ "ПриватБанк" про стягнення заборгованості слід відмовити за недоведеністю позовних вимог", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube