Жінка вимагає 117 800 гривень від власника атракціонів, бо її малолітній син травмувався під час спуску з гірки - що вирішив суд

Хлопчик досить тривалий час проходив лікування та реабілітацію після отриманих травм на гірці

Суд
Мати витратила на лікування сина 17 800 гривень, бо він травмувався під час спуску з гірки

Жінка вимагає 117 800 гривень від власника "Сорочиного Яру", бо її малолітній син травмувався під час спуску з гірки. Вона вказує, що це сталося, бо атракціон не обладнаний належними засобами захисту під час його користування. Про це йдеться у рішенні Октябрського районного суду Полтави, опублікованому 21 червня 2024 року. 

23.08.2022 року малолітній син жінки травмувався під час спуску з гірки у «Сорочиному Яру», оскільки атракціон не обладнаний належними засобами захисту під час його користування. Він досить тривалий час проходив лікування та реабілітацію після отриманих травм. Нею понесені матеріальні витрати на лікування сина у розмірі 17 800 гривень. У нього виникли фізичні страждання (постійне відчуття болю, неможливість ходити, бігати, стояти) та психічні страждання (замкнутість, самотність, зниження настрою, відчуття труднощів і одноманітності життя, не сприйняття себе. Власник атракціону всіляко ігнорує її звернення щодо досудового вирішення вказаного спору.

"Позивачкою не надано жодних доказів того, що вона разом зі своїм сином знаходилися 23.08.2022 року на території гірськолижного комплексу Сорочин Яр «Літо парк». Крім цього, у відео, яке вона додала до позовної заяви не вказується дата та час події. Також не можна чітко ідентифікувати осіб, які робили спуск з надувної водної гірки, тому не можна зі стовідсотковою точністю сказати, що на відео є неповнолітній. У випадку, якщо її син отримав би травму під час спуску з гірки, вона мала б викликати швидку допомогу на місце події й в такому випадку було б підтвердження причинно-наслідкового зв'язку між подією та наслідками. В цьому випадку причинно-наслідковий зв'язок відсутній. Щодо правил поведінки на надувній водній гірці гірськолижного комплексу Сорочин Яр «Літо парк»: правила поведінки на надувній водній гірці затверджені наказом №20 від 05.05.2021 року та наказом №21 від 05 травня 2021 року. Дані накази розміщені на пункті пропуску на територію гірськолижного комплексу Сорочин Яр «Літо парк», також наказ №21 від 05.05.2021 року додатково розміщений безпосередньо перед атракціоном надувна водна гірка", - заявив представник «Сорочиного Яру».

 Яким було рішення суду? 

Суд частково задовольнив позов. З фізичної особи підприємця на користь жінки, котра діє в інтересах малолітнього, стягнули майнову шкоду в розмірі 17 800 гривень та моральну шкоду, завдану ушкодженням здоров'я, в розмірі 20 тисяч гривень, всього 37 800 тисяч гривень.

"У малолітнього виникли фізичні страждання (постійне відчуття болю, неможливість ходити, бігати, стояти) та психічні страждання (замкнутість, самотність, зниження настрою, відчуття труднощів і одноманітності життя, не сприйняття себе, занурення у власні переживання, занижена самооцінка) внаслідок події 23 серпня 2022 року. Таким чином, враховуючи глибину фізичних та душевних страждань, перебування малолітньої дитини на лікуванні, та враховуючи вимоги розумності та справедливості, вважаю, що розмір моральної шкоди в сумі 20 тисяч гривень є обґрунтованим. На підставі викладеного, враховуючи причини та наслідки, які настали від неякісної послуги, отримання тілесних ушкоджень, глибину фізичних та душевних страждань, перебування малолітньої дитини на лікуванні, приходжу до висновку про задоволення позову частково. Стягнути з ФОП на користь позивачки, котра діє в інтересах малолітнього, майнову шкоду у розмірі 17 800 гривень та моральну шкоду, завдану ушкодженням здоров'я, у розмірі 20 000 гривень", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube