Водій Епіцентру давав іншим користуватися його паливними картками WOG - чи змусив суд повернути 411 936 гривень

Чоловік передав паливні картки WOG третім особам, які надалі купували бензин та дизельне пальне

WOG
Чоловік мав у розпорядженні дві паливні картки WOG та давав користуватися іншим особам

В розпорядженні чоловіка було дві паливні картки на АЗС WOG, які призначені для заправки бензином автомобілів Toyota Corolla та Toyota Prado, що належать ТОВ «Епіцентр К». Згодом він вирішив передавати паливні картки третім особам за мінімальну плату, завдавши збитків на 411 936 гривень. Про це йдеться у вироку Октябрьського районного суду Полтави, опублікованому 18 січня 2023 року.

Водій Епіцентру маючи у користуванні паливну картку АЗС WOG, яка призначена для заправки бензином автомобіля Toyota Corolla, білого кольору, та паливну картку АЗС WOG, яка призначена для заправки дизельним пальним автомобіля Toyota Prado 150, що належать гіпермаркету, передав їх третім особам, які надалі купували бензин та дизельне пальне, чим спричинив матеріальну шкоду ТОВ «Епіцентр К» на загальну суму 411 936 гривень. Дії обвинуваченого під час досудового розслідування кваліфіковані за ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України, як розтрата чужого майна, яке було йому ввірене, вчинена повторно в умовах воєнного стану.

На судовому засіданні чоловік вину у пред'явленому обвинувачені визнав повністю. Він пояснив, що з 12.10.2021 року був призначений на посаду водія автотранспортних засобів Департаменту транспорту ТОВ «Епіцентр К». У нього в розпорядженні було дві паливні картки на АЗС WOG, які призначені для заправки бензином автомобілів Toyota Corolla та Toyota Prado, які належать ТОВ «Епіцентр К». Після 24.02.2022 року, коли почались в місті проблеми з паливом, вирішив передавати паливні картки третім особам за мінімальну плату, для того, щоб вони за цими картками могли заправляти машини. Для звіту заповнював дорожні листи, фотографував чеки та відправляв у головний офіс «Епіцентр» до Києва. Коли керівництво про все дізналось та запитало, куди витрачалось паливо, громадянин у всьому зізнався, одразу відшкодував усі завдані збитки. В кінці серпня 2022 року його звільнили. Кримінальне правопорушення скоїв, оскільки йому потрібні були кошти на операцію матері, в нього також в той час хворів батько. 

Яке покарання обрав суд? 

Суд визнав чоловіка винним у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України. Йому призначили покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій та обов'язків, пов'язаних зі зберіганням та обліком коштів та матеріальних цінностей строком на 2 роки. На підставі ст. 75 КК України громадянина звільнили від відбування покарання у вигляді позбавлення волі, якщо він протягом 1 року 6 місяців не вчинить нового кримінального правопорушення та виконає покладені на нього судом обов'язки, а саме:

  • періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації,
  • повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання або роботи.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 76 КК України на засудженого додатково поклали наступні обов'язки: не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації. Запобіжний захід у вигляді домашнього арешту сплив. Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Октябрського районного суду Полтави від 06.05.2022 року скасували.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube